Peter Štrbo Krimi

V Galante sa pokúsili zabiť šalianskeho podnikateľa

V Galante sa dnes napoludnie strieľalo. Na šalianskeho podnikateľa Ladislava V. mal neznámy páchateľ vystreliť protitankovou zbraňou pri výjazde z Galanty neďaleko známej autopredajne.

(WEBNOVINY) Podľa medializovaných informácií neznámy páchateľ strieľal z protitankovej zbrane, polícia však túto informáciu zatiaľ nepotvrdila.

Ako informoval portál Čas.sk, strelec vystrelil z protitankovej zbrane na luxusnú audinu šalianskeho podnikateľa Ladislava V. Strela vraj auto minula, dopadla do poľa, no nevybuchla.

Časť mesta polícia na niekoľko hodín uzavrela, nikto nebol zranený. Podnikateľ sa podľa portálu približne pol roka pohyboval na verejnosti s ochrankou.

Na tom istom mieste v polovici februára zavraždili galantského podnikateľa Maroša K., ktorý sa s Ladislavom V. poznal. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Andrea Dobiášová, prípadom sa zaoberá Úrad boja proti organizovanej kriminalite. Momentálne prebiehajú procesné úkony na mieste činu. Hneď ako to procesná situácia dovolí, polícia poskytne bližšie informácie, dodala.

Portál galantaonline.sk uviedol, že Ladislav V. by mal byť údajným novým šéfom podsvetia v regióne po zavraždenom Marošovi K. Podľa ďalších informácií po vražde Maroša K. sa podsvetie vyhrážalo aj Ladislavovi V. a ten okrem posilnenej ochranky jazdil aj na obrnenom vozidle. Tento fakt mohol byť dôvodom, že páchatelia si zvolili ako vražednú zbraň RPG.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM