Televizia KREA Rôzne

V športovom duchu...

Na Galantských trhoch bola pozornosť venovaná aj športu a jeho priaznivcom. V piatok 14. augusta sa konal turnaj v tenise a ukážky troch bojových umení v priestoroch športového klubu Arcadia.

Turnaj v tenise počas najväčšieho Galantského sviatku sa tohto roku konal po dvadsiaty druhý krát. Turnaja sa väčšinou zúčastňujú hráči z blízkeho okolia, zahrajú si ale aj návštevníci, ktorí v Galantskom okrese dovolenkujú práve v období trhov. Pre RTV Krea sa k zápasu vyjadril riaditeľ turnaja v tenise, Jozef Škoda :

" Prvé tri ročníky od Galantských trhov, kým sa to rozbehlo sme ešte vynechali ale už dvadsať dva rokov za sebou to už organizujeme. Je to pre neregistrovaných hráčov resp. pre rekreačných hráčov bez rozdielu vekovej kategórie. Pred pár rokmi sme mali dokonca jedného víťaza z Bieloruska, ktorý tu bol na dovolenke a mali sme aj účastníkov z Bratislavy."

Okrem tenisu bolo možné sa pokochať aj bojovými umeniami, ako bujingkan, judo a aikido. Judo bližšie predstavil podpredseda klubu ŠK Arkadia Galanta, Zoltán Szelle :

" Judo je olympijský šport, ktorý má už dlhoročnú tradíciu a nám sa konečne podarilo vybudovať tuto nové priestory, dôstojné priestory, kde veríme tomu, že k tým úspechom, čo má Slovenské judo tak pridá svoj kúsok aj Galanta. Judo sa skladá vlastne s chmatov a hodov, vlastne sú tam rôzne techniky hodov, potom škrtení, páčení a držaní. "

Galantskí profesionáli predviedli aj menej známe bojové umenie, bujinkan. Tréner bojového umenia bujingkan, Karol Selecký :

" Bujinkan niektorí zaraďujú medzi staré japonské systémy, aj keď to slovo bujinkan vlastne znamená spolok bojovníkov, v preklade. Ale je to názov organizácie, nie názov bojového umenia. V podstate tá škola, alebo tá organizácia združuje pod sebou staré školy. Vyučujú sa rôzne postupy ako človeka spacifikovať alebo ako narábať s jeho telom. V podstate páky, hody, všetko čo je viditeľné aj v iných štýloch plus ešte nejaké iné veci navyše ale to už by som nechal skôr na tréningy než na rozhovor. "

Svoj priestor malo v športovom klube aj bojové umenie Aikido. Tréner Aikido klubu Galanta, Miroslav Škodák :

**" Predviedli sme ukážky z bojového umenia Aikido. Aikido je vlastne nenásilné bojové umenie, je to čisto sebaobranné umenie, ktoré vlastne vychádza z využitia energie útočníka. " ** Záujemcovia o bojové umenia sa môžu do klubu prihlásiť počas celého roka.

24_090817_sportovy dhuc
11
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM