Jaroslav Dodok Rôzne

Zapoj sa do projektu Book Swap!

Stredoškolská Študentská Únia Slovenska (ŠUSKA) sa rozhodla pri príležitosti konca mesiaca marec (mesiaca kníh), zahájiť nový projekt na slovenských stredných školách. Projekt je zameraný na podporu šírenia literatúry medzi mládežou.

,,Myslíme si, že mládež a spoločnosť celkovo v posledných rokoch zažíva odklon od tradičných typov médií, ako sú knihy alebo papierové noviny, " predstavuje projekt Tomáš Morochovič, člen predsedníctva Šusky. Zvýšením dostupnosti kníh chceme uľahčiť cestu študentom ku knihám, no nie len to! Pomocou knižky im chceme uľahčiť cestu k iným ľuďom, ktorých tiež zaujíma literatúra.** Tak prečo to neskúsiť práve takto?**

[blockquote]Book Swap bude prebiehať na stredných školách formou lavice s knihami, ktorá bude umiestnená na viditeľnom a frekventovanom mieste. Z danej lavice si študent bude môcť vziať knihu, no samozrejme s tým, že namiesto pôvodnej knihy, tam musí dať niektorú zo svojich kníh.[/blockquote]

Napríklad knihu, ktorá ho zaujala a chce sa s ňou podeliť takouto formou. Do knihy umiestni informačnú kartičku, s kontaktom, zaujímavosťami, alebo dôvodmi, prečo ho daná kniha zaujala. Študent získa priamy a rýchly prístup k zaujímavej literatúre, aktívne sa sám zapája na realizácii celého projektu a môže nadviazať kontakt s ostatnými čitateľmi, ktorí majú podobný vkus ako on a možno by ich inak nikdy nespoznal.

Book Swap bude prebiehať od 30.3.2012 do 20.4.2012 na vybraných stredných školách na celom území Slovenskej republiky. Nie je potrebné vyplniť žiaden registračný formulár. Študenti môžu projekt zrealizovať v rámci možností a záujmu svojej školy. Ako dôkaz realizácie nás potešia fotky daných „Book swap lavíc“, ktoré uverejníme na našom webe: www.suskweb.sk.

Zdroj: ŠUS

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM