Erik Bojničan Rôzne

5 rád od ostrieľaných kaderníčok z Hlohovca: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?

Vlasy sú korunou krásy pre každú ženu. V čom však spočíva tajomstvo pekného účesu? Spýtali sme sa priamo odborníčok z Hlohovca, ktoré vedia, ako na ženské vlasy.

Ilustračný obrázok k článku 5 rád od ostrieľaných kaderníčok z Hlohovca: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?
Zdroj: Dnes24.sk

Kaderníčky, rodené Hlohovčanky Nikola Koštrnová-Bartek (25) a Anna Čiefová-Matovičová (25) sa svojmu remeslu učili najprv na Strednej odbornej škole služieb v Piešťanoch a následne si dorobili nadstavbu Súkromnej strednej škole Gos v Trnave. Už popri škole sa venovali svojej vášni naplno. Ako nám prezradili, začínali najprv u rodiny, kamarátok a známych. Neskôr otvorili vlastné vlasové štúdiu Witches, ktoré onedlho oslávi už svoje šieste narodeniny. O tom, aký majú vzťah k svojej práci hovorí množstvo kaderníckych súťaží, z ktorých môžme spomenúť víťazstvo Nikoly v prestížnej celoslovenskej súťaže kaderníkov a vizážistov Interbeauty Trophy.

Aké sú trendy?

A čo sa teraz podľa neho práve nosí? „V súčastnosti je trendy všetko. Či farebné pramienky vo vlasoch, kučeravé alebo rovné vlasy,“ prezrádzajú kaderníčky s úsmevom. Podľa nich je teraz hitom mať šedivé vlasy na všetky odtiene šedivej. „Ale naj trendy je prirodzenosť, či už čo sa týka farby, ale aj strihu vlasov. Čím menej roboty s vlasmi tým lepšie,“ zhodujú sa Nikola s Annou.

„Stále sa snažíme pozerať nové trendy, či už na hudobných kanáloch, odovzdávaní rôznych cien a podobne. Je toho vždy veľa a dá sa z čoho vyberať,“ vysvetľujú kaderníčky.

„Ako sme už však spomínali, v prirodzenosti je krása. Páči sa nám, keď sú vlasy úplne jemne učesané, skôr jemné vlnky a nie tupírované účesy,“ pokračujú Nikola s Annou.

Čo je najťažšie?

Ako prezradili kaderníčky čas od času prídu zákazníci s fotkou ale nie vždy sa dá vyhovieť. „Vždy sa však dá účes prispôsobiť každému, tak sa snažíme vyhovieť. Treba robiť kompromisy a komunikovať,“ prezrádzajú o svojom povolaní.

„Najťažšie je uspokojiť zákazníka na 100%, snažíme sa vyhovieť každému aby všetko bolo tip-top. Každé ráno, keď vstúpime do salónu žijeme len preň a spravíme všetko čo je v našich silách, aby zákazníci odchádzali spokojní,“ zhodne hovoria Nikola a Anna.

Základné rady, keď chce žena dobre vyzerať

  • Správne zvoliť odborníčku: Dobrá kaderníčka, pozná trendy a vie poradiť
  • Menej je viac: Vždy používať minimum prípravkov. Len toľko, koľko je nevyhnutné
  • Týždenná rutina: Mat vždy vlasy čisté, umyté, voňavé
  • Záložný účes: Všetky poznáme tie dni, keď si tvoje vlasy robia čo chcú. Elektrizujú, sú mastné, proste sa nedajú nijako upraviť. Práve v tieto dni by mala žena využiť svoj záložný účes. Napríklad cop, drdol a podobne.
  • Sušenie na vzduchu: Ak žena nechce svoje vlasy poškodzovať a zbytočne vysúšať je potrebné obmedziť fénovanie na minimum. Najprv je dobré si nechať vlasy vyschnúť na voľnom vzduchu až keď sú skoro suché, použiť fén na dotvarovanie účesu.
Pod rukami hlohovských kaderníčok vznikajú úchvatné účesy
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM