Rôzne

Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!

Najlepšou pôrodnicou trnavského regiónu bola v poslednom hodnotení nemocnica v Galante. Obstojí i tento rok? Ak ste rodili vlani, zapojte sa do hodnotenia pôrodníc. Svojim hlasom môžete vyjadriť, čo sa vám páčilo aj čo vás nahnevalo.

Ilustračný obrázok k článku Ako sa rodí na Slovensku? Mamičky môžu opäť známkovať pôrodnice!
Zdroj: TASR

Zoznam najlepších pôrodníc na Slovensku zostavujú mamičky – rodičky už od roku 2011. Za ten čas sa do hodnotenia pôrodov v zdravotníckych zariadeniach zapojilo bezmála 15-tisíc žien. Ich skúsenosti v podobe výsledných rebríčkov pomohli ďalším stovkám žien pri výbere konkrétnej nemocnice.

Rozhodnúť o kvalite pôrodníc možno i tento rok. Ak ste rodili vlani, oznámkujte danú nemocnicu a poraďte budúcim mamičkám, ako sa zorientovať v slovenských pôrodniciach. Cieľom hodnotenia je tiež pozitívne motivovať pôrodnice, oceniť tých, ktorí sa snažia zlepšovať služby a prispôsobovať potrebám žien a ich novorodencov.

Top 3 v Trnavskom kraji

Aká bola spokojnosť mamičiek, ktoré porodili dieťatko v Trnavskom kraji? Z posledného hodnotenia slovenských pôrodníc za rok 2014, ktorý vznikol na základe spolupráce Inštitútu zdravotnej politiky Health Policy Institute a portálu rodinka.sk, vyplynulo, že najlepšie sa rodilo v NsP sv. Lukáša v Galante. Nasledovali NsP Dunajská Streda a Nemocnica A. Wintera v Piešťanoch.

Skúsenosti z Trnavy a okolia

Ako bola spokojnosť mamičiek, ktoré porodili dieťatko v Trnavskom kraji?

Poradie Pôrodnica Percentá Počet hlasov
1. NsP Sv. Lukáša Galanta 78,24% 54
2. NsP Dunajská Streda 78,23% 27
3. Nemocnica A. Wintera Piešťany 77,95% 52
4. NsP Skalica 75,09% 40
5. FN Trnava 71,99% 106

Mamičky, máte skúsenosť s konkrétnou pôrodnicou? Zapojte sa do hlasovania za rok 2015.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM