Zuzana Jakubičková Samospráva

Autobusová stanica dostane novú vizáž: Pribudnú aj nové prístrešky

Stav autobusovej stanice trápi zrejme každého obyvateľa Hlohovca. Na veľkej asfaltovej ploche nenájdete miesto, kde sa schovať pred dažďom, ani kúsok zelene. Poslanci na zastupiteľstve odklepli jej úpravu, vďaka ktorej sa premení na veľké parkovisko. K zastávkam postavia prístrešky.

Ilustračný obrázok k článku Autobusová stanica dostane novú vizáž: Pribudnú aj nové prístrešky
Foto: Zuzana Jakubičková

Krajšia autobusová stanica

„Projekt bude umiestnený na bývalom nástupišti autobusovej stanice s tým, že v minulosti bol celý priestor riešený len ako nástupišťa. Komunikácia bola z dvoch strán a boli tam šikmo umiestnené jednotlivé zastávky. Dnes je ten počet nástupíšť zredukovaný. Máme ich tu sedem“, povedal o projekte architekt Drgoň.

Chodník, ktorý vedie popri jednotlivým zastávkam bol v minulosti rozšírený. Dôvod bol prostý. Musel vzniknúť priestor na vybudovanie prístreškov, ktoré obyvatelia Hlohovca dodnes veľmi postrádajú.

Obrovský priestor na ktorom boli v minulosti osadené zastávky sa podľa projektu zmení na veľké parkovisko.

„Parkovisko bude určené pre 56 osobných automobilov. Je to obrovská betónová plocha, ja by som bol rád keby sa počas realizácie našiel priestor aj na osadenie zelene, ktorá by tam trošku vrhala tieň a spríjemnila celý priestor“, prezradil M. Drgoň.

Projekt bude zahŕňať aj vybudovanie prístreškov. Perspektíva je taká, že keď je na mieste sedem zastávok, bude tam vybudovaných aj sedem prístreškov. V projekte sú navrhnuté zatiaľ iba dva, ale všetko sa môže zmeniť.

Pôvodný rozpočet na úpravu stanice bol 80 000 €. Pri schvalovaní rozpočtu v decembri odsúhlasili poslanci iba 30 000 €. Na poslednom aprílovom zastupiteľstve však poslanci odsúhlasili navýšenie rozpočtu o 50 000 €, čiže autobusová stanica a jej úprava pôjde podľa plánu.

„S výstavbou by sa malo začať 1. júla. Práce budú trvať po dobu 2 mesiacov. Parkovisko nebude platené a bude slúžiť skôr ako záchytné“, prezradil Drgoň.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM