Zuzana Jakubičková Iné športy

Bicyklovanie s celebritami: Pomôžte deťom s rakovinou

Dve muchy jednou ranou. Ak milujete bicyklovanie a chcete pomôcť ťažko chorým deťom, tak máte jedinečnú príležitosť. Spolu so známymi tvárami zo športu či kultúry môže každý na bicykli pokoriť až 1 946 kilometrov. Takto pridáte ruku a doslova aj svoj

Tak ako už v júni minulého roku sa aj tentoraz bude konať Župný pohár Tipos Na bicykli deťom. Tento projekt je určený pomoci onkologicky chorým deťom a ich rodinám, a už v minulom roku sa podarilo týmto spôsobom vyzbierať vyše 4 000 eur, ktoré boli použité na rekondično-regeneračné pobyty v Tatranskej Lomnici pre malých pacientov a ich rodičov.

Bike jam Kuchyne tento rok nebude[/color][/si­ze]

V roku 2011 sa konal prvý ročník Župného pohára, a tohtoročný peletón bude jeho nasledovníkom. Vtedy sa na štart postavilo takmer 1 800 športu chtivých pretekárov, ktorý sa rozhodli svojím športovým nadšením prispieť na dobrú vec.

Cyklisti zavítajú aj do Hlohovca[/color][/si­ze]

Maratón, ktorý prostredníctvom svojho predsedu Pavla Freša podporila aj samospráva Bratislavského kraja, bude viesť osemnásobný majster sveta jazdiaci na vysokom bicykli Jozef Zimovčák. Na čele s ním sa športoví nadšenci vydajú 2. júna 2012 z Novej Sedlice na jazdu cez celé Slovensko, kde prejdú 423 miest a obcí.

Cyklisti zavítajú do miest ako Prešov, Kežmarok, Štrbské pleso, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Trenčín. V rámci piatej etapy zavítajú cyklisti aj do Hlohovca.

5. etapa: 7.6.2012 Trenčín – Bratislava, 41 obcí, 148 km Trenčín – 9,00 hod., Biskupice, Trenčianska Turná, Trenčianske Stankovce, Krivosúd – Bodovka, Beckov – 10,00 hod., Rakoľuby, Beckovská Vieska, Kočovce, Nová Ves nad Váhom, Hôrka nad Váhom, Hrádok, Lúka, Modrovka, Ducové, Moravany nad Váhom, Banka, Piešťany – 11,30 hod.,** Ratnovce, Sokolovce, Jalšové, Koplotovce, Hlohovec – 12,30 hod., **Leopoldov, Horné Zelenice, Dolné Zelenice, Varov Šúr, Šúrovce, Sereď – 14,00 hod., Veľká Mača, Sládkovičovo, Veľké Uľany, Jelka, Eliášovce, Tonkovce, Zlaté Klasy, Janíky, Malý Madaráš, Tomášov, Malinovo – 15,30 hod., Most pri Bratislave, BA- Vrakuňa, Bratislava, VÚC – 17,00 hod.

Chcete sa pridať? Registrujte sa![/color][/size]

Každý, kto má záujem sa tohto projektu zúčastniť, má možnosť sa prihlásiť na preteky prostredníctvom stránky www.nabicyklidetom.sk. Posaďte sa teda na bicykel spolu s mnohými známymi tvárami športového, ale aj kultúrneho života, ktoré chcú aspoň trochu pozmeniť a spríjemniť zápas onkologicky chorých detí s ich zákernou chorobou, a zašportujte si, ako ešte nikdy predtým!

Autor: Dominika Casnochova Zdroj: nabicyklidetom.sk Ilustračné foto: ocibb

[color=#ff0000]­VIAC NOVINIEK Z UNIKÁTNEHO PORTÁLU ŠTUDENT24.sk NÁJDETE[link=http://www­.student24.sk/clan­ky?all] TU![/link][/co­lor][size=15][/si­ze]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM