Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Blíži sa 30. výročie Nežnej revolúcie: Hlohovec si ho pripomenie dvoma výstavami

Mestké kultúrne centrum a mesto Hlohovec pripravili k 30. výročiu Nežnej revolúcie zaujímavé podujatia, ktoré nám pripomenú významný medzník v histórii našej krajiny. Pri príležitosti výročia otvoria v Hlohovci dve výstavy.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa 30. výročie Nežnej revolúcie: Hlohovec si ho pripomenie dvoma výstavami
Zdroj: TASR

Dvoma výstavami a filmovou projekciou si v Hlohovci pripomenú 30. výročie nežnej revolúcie. Prvá výstava My sme 89 bude, ako informovala hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová, otvorená v kine Úsmev od 11. novembra.

„Ide o študentskú výstavu, ktorá sa uskutoční aj v iných mestách Trnavského kraja. Jej cieľom je podnietiť mladých ľudí k väčšej spoločenskej angažovanosti. Druhá výstava bude na pešej zóne na ulici M. R. Štefánika od 20. do 25. novembra a bude sa viazať na svetelnú projekciu, ktorá bude inštalovaná priamo na fasáde kina,“ uviedla hovorkyňa.

Projekcia bude od 20. novembra od 17.30 hod. do 21.30 hod. a jej aktivovanie bude podmienené symbolickým štrnganím kľúčov.

„Význam Novembra '89 chceme priblížiť obyvateľom aj prostredníctvom dokumentov a filmov, ktoré si môžu pozrieť v kine 15. novembra. Dopoludnia bude kino vyhradené pre školy,“ dodala Hrinková Siebenstichová.

Popoludní dokument Muži revolúcie predstaví pohľady priamych účastníkov a protagonistov Nežnej revolúcie, po ňom premietnu dokument Zuzany Piussi Ukradnutý štát. Dokument vznikol na pozadí vraždy novinára Jána Kuciaka.

„Posledným dokumentom spomienkového večera bude Stratený domov, ktorý nám ukáže, že sloboda nie je v každej krajine samozrejmosťou,“ uviedla hovorkyňa.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM