Webnoviny - Rôzne

Blíži sa koniec sibírskych mrazov, tvrdia meteorológovia

Obdobie veľmi silných mrazov, ktoré trápia Slovensko a najmä obyvateľov na severe krajiny bez prestávky už viac ako dva týždne, sa tento týždeň skončí.

Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA poskytol Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

„Počas noci z pondelka na utorok a tiež z utorka na stredu treba ešte počítať so silnými mrazmi, teploty v noci klesnú na –8 až –15 °C, na severe a ojedinele aj v iných oblastiach do –25 stupňov Celzia. Noc zo stredy na štvrtok by už mala byť na celom území Slovenska približne o 7 až 10 stupňov teplejšia,“ cituje tlačová správa meteorológa SHMÚ Pavla Beránka.

Podľa Beránka je síce pravdepodobné, že v noci na piatok ešte klesnú teploty na severe Slovenska na –18 °C, ale potom sa výraznejšie oteplí.

„Cez víkend bude nočná teplota na Slovensku klesať na –5 až –11, na juhozápade len na hodnoty slabo pod bod mrazu.“ Preto je veľmi pravdepodobné, že ani zvyšok februára sa už na severe Slovenska nevyskytne dlhšie obdobie s mrazmi pod –15 stupňov. Postupne by sa v nižších polohách Slovenska mala začať hlásiť jar.

Predpoveď počasia na pondelok V utorok by mala byť prevažne polooblačno, popoludní ojedinele, najmä na severe slabé sneženie.

Najvyššia denná teplota dosiahne –3 stupne Celzia až +2 °C, v severnej polovici Slovenska teplomer ukáže –8 stupňov Celzia až –3 stupne Celzia.

Na horách vo výške 1500 m bude chladnejšie a to –10 stupňov Celzia.

Fúkať by mal severozápadný až severný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h), na juhozápade ojedinele v nárazoch do 12 m/s (45 km/h). Na strednom Slovensku však bude bezvetrie alebo slabý premenlivý vietor.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM