Zuzana Jakubičková Krimi

Brutálne vraždy už vyriešené: Policajti pochytali vrahov!

Policajtom sa podarilo objasniť dve brutálne vraždy, ktoré sa stali v auguste tohto roka. Vypátrali vraha dvojnásobnej vraždy v Topoľníkoch a muža, ktorý zabil bezdomovca v Piešťanoch. Od začiatku roka sa v Trnavskom kraji stalo sedem vrážd, z toho t

Ilustračný obrázok k článku Brutálne vraždy už vyriešené: Policajti pochytali vrahov!
Foto: Zuzana Jakubičková

Vyriešenie dvoch úkladných vrážd v priebehu jedného týždňa. Taká je štatistika policajtov z Trnavského kraja.

„Dvoch mužov, 81-ročného Jozefa a 50-ročného Pavla našli mŕtvych v ich rodinnom dome v sobotu 1. septembra, k vražde prišlo pravdepodobne v noci z 30. na 31. augusta, kedy 35-ročný Ladislav S. z Čiližskej Radvane vnikol do objektu, na poschodí niekoľkými bodnými ranami usmrtil mladšieho a potom na prízemí staršieho muža,“ //informoval krajský policajný riaditeľ v Trnave Bystrík Stanko. Následne zobral televízor a odviezol sa na aute svojich obetí značky Fiat Brava, tmavomodrej farby. //„Do 72 hodín sme ho mali,“ dodal policajný riaditeľ.

Páchateľ sa schovával u príbuzného v Šuľanoch, miestnej časti Horného Baru, kde našli aj ukradnuté predmety, odev, ktorý bol postriekaný krvou zavraždených i vražednú zbraň. Podľa Stanka odmietol vypovedať. Družka vraha uviedla, že boli spolu pred skutkom v dome u otca a syna na návšteve. Muži mali v úmysle dom prenajať a dvojica si ho bola obzrieť. Ladislavovi S. hrozí sa úkladnú vraždu basa na 25 rokov až doživotie.

Druhý prípad vraždy sa stal v auguste v Piešťanoch. Je spätý s komunitou bezdomovcov a konfliktom medzi nimi. Z vraždy je obvinený 69-ročný Ján P. z Hlohovca, ktorý po slovnej a potom aj fyzickej potýčke nožom opakovane bodol 47-ročného Piešťanca Pavla L. Z miesta činu potom odišiel a jeho obeť na následky bodno-rezných zranení vykrvácala. Útok sa stal na ulici Alexandra Dubčeka. Hlohovčan bol niekoľkokrát trestaný, ale takmer tridsať rokov sekal dobrotu. Konflikt vznikol kvôli malichernosti, za ktorú si vrah môže odsedieť 15 až 20 rokov.

[color=#ff0000]­Súvisiace články:[/color] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.140545_So­kujuci-nalez:-Chodkyna-objavila-zavrazdeneho-muza-%28%E2%80%A04­7%29]Šokujúci nález: Chodkyňa objavila zavraždeného muža (†47)[/link] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.141502_Fo­to-z-tragedie:-Mladik-%28%E2%80%A022%29-neprezil-ilegalne-preteky]Foto z tragédie: Mladík (†22) neprežil ilegálne preteky[/link]

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM