Erik Bojničan Krimi

Brutálny prepad: Peter (46) sa na dôchodkyňu (67) vyrútil s palicou a skrutkovačom, dráma pokračovala na balkóne!

Otrasnú drámu plnú násilia a úderov prežila žena (67). Násilník ju podľa policajtov, bil po chrbte a rukách, vulgárne jej nádával! Pomoc prišla v poslednej chvíli!

Ilustračný obrázok k článku Brutálny prepad: Peter (46) sa na dôchodkyňu (67) vyrútil s palicou a skrutkovačom, dráma pokračovala na balkóne!
Zdroj: Dnes24.sk

Policajti podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Márie Linkešovej zadržali v týchto dňoch muža na úteku, ktorý lúpežne prepadol 67-ročnú ženu zo Zemianskych Sadov.

„Páchateľ vo veku 46 rokov na zadnej časti domu rozbil okno a so skrutkovačom v jednej ruke a s palicou v druhej, zaútočil na ženu. Vulgárne jej nadával a bil ju po chrbte a rukách. Pod hrozbou, že ju zabije, pýtal peniaze. Vzápätí ju prinútil, aby vyšla na poschodie domu a priniesla mu peniaze,“ opísala priebeh udalostí hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Ako uviedla, žena našla útočisko na balkóne domu, kde volala o pomoc. Susedia podľa nej neboli v tomto prípade ľahostajní a privolali policajtov, ktorí ihneď zasiahli a násilníka zadržali neďaleko domu. „Útočník stihol žene zobrať hodinky a poničiť dom. Útokom jej spôsobil zranenia, z ktorých sa bude liečiť asi dva týždne. Vyšetrovateľ ho vzápätí obvinil zo zločinu lúpeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody a spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie,“ konštatovala Linkešová.

Dodala, že na základe príkazu súdu ho policajti eskortovali do výkonu väzby. Petrovi M. z okresu Zlaté Moravce, ktorý bol doposiaľ netrestaný, hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM