Erik Bojničan Rôzne

Cez Hlohovec bude prechádzať mimoriadny vlak: Po železnici až na púť do Šaštína

Na Národnú púť do Šaštína sa chystajú stovky veriacich z celého Slovenska. Slovenské železnice sa preto rozhodli vypraviť mimoriadne vlaky. Jeden takýto spoj pôjde aj priamo z Hlohovca. Stáť bude aj v okolitých obciach.

Ilustračný obrázok k článku Cez Hlohovec bude prechádzať mimoriadny vlak: Po železnici až na púť do Šaštína
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Možnosť priameho spojenia pre stovky veriacich ponúka Železničná spoločnosť Slovensko pri príležitosti konania Slávnosti Sedembolestnej Panny Márie, kedy vypraví mimoriadne vlaky na Národnú púť do Šaštína. Všetky mimoriadne spoje, ktoré pôjdu v utorok 15. septembra, budú časovo prispôsobené tak, aby prišli do Šaštína v najvhodnejšom čase pred začiatkom hlavnej slávnostnej pontifikálnej omše, ktorá má začiatok o 10:30 hodine.

Mimoriadny vlak z Hlohovca bude odchádzať o 7.46 hod. ráno. Železnice pripravili aj spiatočný spoj s odchodom o 13.24 hod.

V mimoriadnych vlakoch budú platiť cestovné lístky rovnako, ako v pravidelných vlakoch podľa platného Cestovného poriadku. Vo vlakoch je možné využiť zľavy železničnej spoločnosti a lístky si zakúpiť v predpredaji. V Zbehoch čaká na cestujúcich prestup.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM