Erik Bojničan Kultúra

Čo môžete zažiť v Hlohovci a okolí cez dni voľna? Inšpirujte sa víkendovými tipmi

Víkend si v Hlohovci a okolí môžete spestriť aj zaujímavými podujatiami. Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých tipov, kam si vyraziť.

Ilustračný obrázok k článku Čo môžete zažiť v Hlohovci a okolí cez dni voľna? Inšpirujte sa víkendovými tipmi
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Deň zámockých pivníc

Sobota 1. apríl od 12:00, Zámok v Hlohovci a okolie

Hlohovčania ale aj návštevníci z okolia sa môžu tešiť na vskutku zaujímavý zážitok. Svoje brány totižto už otvoria zámocké pivnice v Hlohovci, ktoré bežne našim očiam nie sú prístupné.

Ochutnávka vín

Sobota 1. apríl o 17:00, Kultúrny dom Dvorníky

Na svoje si počas prvého aprílového víkendu prídu aj milovníci dobrého vína. V neďalekej obci Dvorníky v hlohoveckom okrese sa bude konať už 18. ročník verejnej degustácie vín.

Detské premietanie v kine

Sobota 1. apríl o 17:00, Kino Úsmev

Až na Severný pól – taký je názov animovanej rozprávky, ktorú si na sobotu nachystalo Hlohovské kino Úsmev. Príbeh je 15 ročnej Saše, ktorá sníva o ďalekom severe a smúti nad osudom svojho starého otca – polárnika Olukina. Saša sa rozhodla vzoprieť svojmu osudu, utečie z domu a ide hľadať dedka… aj keby mala isť na severný pól…

Večerné predstavenie v kine

Sobota 1. apríl o 19:00, Kino Úsmev

Večerné predstavenie v kine Úsmev prinesie koprodučkný česko-francúzsko-slovenský film s názvom Baby z ľadu. Príbeh rozoberajúci neľahké vzťahy medzi 3 generáciami prináša nádej, že život môžete vziať do vlastných rúk v akomkoľvek veku

Exotický hmyz trópov

Sobota – Nedeľa – 13.00 – 18.00, Vlastivedné múzeum v Hlohovci, Františkánske námestie

Aktuálna výstava vo Vlastivednom múzeu v Hlohovci vás zavedie do trópov a ukáže vám časť fauny, ktorá tu žije. Konkrétne sa budete môcť pozrieť na zaujímavú súkromnú zbierku exotických živočíchov Michala Zachara. Výstava Exotický hmyz trópov je spojená s 15. ročníkom festivalu environmentál­neho filmu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Hlohovca a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM