Klaudia Goncalves Rôzne

Čo nás čaká cez víkend? "Hápéčko" aj cestovateľský festival Cestou necestou

V Hlohovci sa počas tretieho októbrového víkendu uskutoční množstvo zaujímavých akcií. Nebude chýbať kultúra, šport ani turistika.

Ilustračný obrázok k článku Čo nás čaká cez víkend? "Hápéčko" aj cestovateľský festival Cestou necestou
Zdroj: KST Hlohovec

Predpoveď počasia hlási aj na nadchádzajúci víkend na október až nečakane teplé a slnečné dni. Užiť si ich môžete prechádzkami v prírode.

Tí z vás, ktorí neholdujú turistike majú na výber z rôznych ďalších zaujímavých akcií, ktoré sa u nás budú počas víkendu diať.

Prinášame vám ich stručný prehľad.

Piatok, 18.10.2019

Program Kina Úsmev:

17:30 hod.: Ovečka Shaun vo filme: Farmageddon (animovaný, USA, Francúzsko, VB)

19:30 hod.: Vieš udržať tajomstvo? ( romantická komédia, USA)

Vstupné jednotné: 5 eur

Sobota, 19.10.2019

Jesenný pochod HP 2019 – 41. ročník

KLUB SLOVENSKÝCH TURISTOV HLOHOVEC pozýva turistov a priateľov prírody na turistickú akciu. Štart od železničnej stanice v Hlohovci medzi 7:00 a 9:00 hod.

Trasy:

  • 13 km: Hlohovec – Ovčia skala – Jalšové (3,5 hod)
  • 17 km: Jalšové (alebo Studená dolina) – Ovčia skala – Havran (4,5 hod)
  • 22 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran (6 hod)
  • 28 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Piešťany (7 hod)
  • 37 km: Hlohovec – Ovčia skala – Havran – Čertova Pec – Piešťany (9 hod)

Autobusy na smer Jalšové odchádzajú zo zastávky Hlohová ul. o 07:50 a 09:20 hod (vystupuje sa na zastávke Jalšové obec). Autobusy na smer Tepličky odchádzajú zo zastávky Hlohová ul. o 09:00 hod do Studenej doliny (vystupuje sa na zastávke Tepličky chata). Hromadná doprava na trase Hlohovec – Studená dolina bude doplnená 1 osobitným autobusom KST HC, ktorý bude odchádzať z AS o 09:00 hod.

Program Kina Úsmev:

17:30 hod.: Pán Maznáčik (rodinná komédia, Kanada)

19:30 hod.: Zlatokopky (dráma, USA)

Vstupné jednotné: 5 eur

Nedeľa, 20.10.2019

Cestovateľský festival Cestou necestou v Hlohovci

Kino Úsmev Hlohovec, od 17:00 do 20:30 hod.

Program festivalu:

17:00 Radovan Hanko – Dobrodružstvo začína tam, kde končí komfortná zóna

Práca ITčkára na Slovensku ma prestala baviť, tak som dal výpoveď a odišiel do Kanadského Vancouveru bez akéhokoľvek plánu alebo zázemia. Po dvoch mesiacoch manuálnych prác som sa začal živiť ako busker (street performer) na Granville islande vo Vancouvery. Chcel som cestovať, tak som kúpil som dodávku, prestaval ju na camper Van a prežil som v nej ďalších 9 mesiacov. Precestoval som celé západné pobrežie od Aljašky až po Mexiko. Na cestách som s gitarou písal piesne, ktoré momentálne nahrávam na album v Bratislave, ktoré si aj zahráme.

  • 18:00 – 18:15 prestávka

18:15 Monika Kováčová – Rwanda

O Rwande – krajine, do ktorej vás s igelitovými vreckami nevpustia. O krajine, ktorá sa pýši svojou prítomnosťou, čistotou a bezpečnosťou, no zároveň v nej ešte stále doznieva strašná minulosť, čo človek spozná až tam žije dlhšie. V Rwande, doslovne krajine tisícich vrchov, nájdete ryžové polia, čajovníkové polia, vulkána, jazerá či safari. Nájdete v nej viac žien ako mužov, dokonca aj v parlamente. Monika tu žila skoro rok, dobrovoľníčila v zdravotnom centre, viedla asociáciu žien a naposledy sa i napriek odhováraniu Rwanďanov, boji s úradmi rozhodla s kamarátkou založiť detské centrum pre najchudobnejšie deti v južnom regióne. Prerobili starú spráchnivelú budovu a dnes ju navštevuje vyše 40 detí. Polovica z neho sú Pygmeji, pôvodní obyvatelia nielen v Rwande.Aj o tom, že deti sú rovnaké a že aj keramikári Pygmeji, s ktorými odmietajú pracovať aj lokálni obyvatelia, sa dajú vzdelávať sa dozviete na prezentácii.

  • 19:15 – 19:30 prestávka

19:30 Michal Gabriž – EXPEDÍCIA BROAD PEAK 2019

Subjektívny obraz súčasného výškového lezenia. Magická krása pakistanského Karákoramu na ľadovci Baltoro, život v základnom tábore, sólo lezenie v 8000 metroch v susedstve úchvatnej K2.

Vstupné:

  • 6 eur predpredaj
  • 7 eur na mieste
  • 5 eur na mieste na poslednú prezentáciu

Foto: ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM