Erik Bojničan Rôzne

Dobrá správa pre Hlohovčanov: Za teplo tento rok zaplatíme menej!

Obyvatelia viac ako 8000 bytov v našom meste by v tomto roku mali ušetriť na vykurovaní. Podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví za to vďačíme zníženiu nákladov na nákup paliva.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa pre Hlohovčanov: Za teplo tento rok zaplatíme menej!
Foto: Slávka Kellová

Obyvatelia Hlohovca, ktorí sú napojení na centrálne vykurovanie, budú v roku 2015 platiť za teplo mierne menej ako vlani. Závod Atómové elektrárne Bohunice (EBO) dodávateľ tepla v meste, mierne zníži variabilnú zložku ceny tepla z 0,0071€/kWh na 0,0068€/kWh. Fixná zložka maximálnej ceny tepla sa mení z 273,9143€/kWh na 273,8481€/kWh.

„Regulovaný subjekt podal návrh na zmenu rozhodnutia z dôvodu zníženia nákladov na nákup paliva. Preto podľa názoru regulovaného subjektu došlo k výraznej zmene ekonomických parametrov, z ktorých sa vychádzalo pri schválení ceny rozhodnutím zo dňa 17.12.2013,“ uvádza vo svojom rozhodnutí predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozef Holjenčík.

Ako uvádza spoločnosť Enel na svojej stránke: „Závod Atómové elektrárne Bohunice (EBO) je jediným dodávateľom tepelnej energie z jadra v Európe. Vybudovaním systému centrálneho zásobovania teplom sa z regiónov Trnava, Leopoldov, Hlohovec a Jaslovské Bohunice odstránili všetky zdroje znečisťovania ovzdušia, ktoré sa podieľali na vykurovaní a príprave teplej úžitkovej vody.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM