Zuzana Jakubičková Krimi

Dráma na letisku: Lietadlo pristávalo bez podvozku!

Rušná udalosť na letisku! V Piešťanoch núdzovo pristálo lietadlo bez podvozku. Stroj zlietal na zem len s jedným motorom a navyše nemal povolenie na pristátie. Na dráhe v tom momente prebiehala dopravná akcia.

Ilustračný obrázok k článku Dráma na letisku: Lietadlo pristávalo bez podvozku!
Foto: Zuzana Jakubičková

Športové lietadlo, ktoré podľa webu cas.sk vykonávalo cvičný let so žiakom pristálo ešte koncom septembra bez povolenia na piešťanskom letisku. Dráma bola o to väčšia, keďže na letisku prebiehala dopravná akcia. Pilot pristával len s jedným motorom a zabudol vysunúť podvozok.

Ako informoval portál čas.sk, škoda na lietadle sa pohybuje v státisícoch eur. Zničené sú pravá vrtuľa, krídlo, elektronika, výrazne poškodený je pravý motor spolu s celým trupom, na ktorom lietadlo núdzovo pristálo.

Prípad vyšetruje komisia ministerstva dopravy. „Pristávacia dráha sa nepoškodila, nikto sa nezranil. Posádka lietadla bola podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Keďže nejde o trestný čin ani priestupok, polícia vec nerieši, prevzala ju Letecká inšpekcia,“ uviedol pre portál čas.sk hovorca trnavskej krajskej polície Michal Hanus.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM