Zuzana Jakubičková Samospráva

Empírové divadlo v Hlohovci bude mať parkovisko za 150 000 €

Na poslednom zasadnutí MsZ schválili poslanci mimo iné aj vybudovanie parkoviska pri Empírovom divadle. Viac informácii o tomto projekte sme sa dozvedeli od mestského architekta Miloslava Drgoňa.

Ilustračný obrázok k článku Empírové divadlo v Hlohovci bude mať parkovisko za 150 000 €
Foto: Zuzana Jakubičková

Parkovisko pri Empírovom divadle

Empírové divadlo je unikátom nielen na Slovensku, ale v celej strednej Európe. Požiadavka týkajúca sa vybudovania parkoviska prišla už na predchádzajúcom zastupiteľstve. Posledné roky sa do budovy neustále investovalo z fondov, ktoré sa zaoberajú reštaurovaním starých budov. Boli to fasádne úpravy, ale aj zmena ineriéru.

Mesto konečne zahrnulo do rozpočtu mesta projekt vybudovania parkoviska a poslanci ho bez okolkov odsúhlasili. Na vybudovanie parkoviska bolo z rozpočtu vyhradených 150 000 €.

„Prezentáciu Empírového divadla sťažuje hlavne fakt, že nemá dostatok parkovacích miest“, vyjadril sa M. Drgoň, mestský architekt. K Empírku sa dá dostať po Šomodskej ulici alebo cez zákaz vjazdu, ktorý je smerom k zámku.

Parkovisko by sa budovalo práve pri vstupe po Šomodskej ulici. „Pomohlo by sa tým hlavne samotnej prevádzke, ale vďaka parkovisku by bolo divadlo atraktívne aj pre ľudí zo širšieho regiónu“, pokračuje Drgoň.

„Čo sa týka samotného riešenia parkoviska, nie je to len samotné parkovanie, ale bude riešiť aj napojenie na Šomodskú ulicu, prepojenie komunikácii až k zámku a napojenie záhradkárskej osady“, informoval architekt Drgoň.

Na samotnej ploche bude vybudovaných 37 parkovacích miest, ktoré nebudú v jednom bloku, ale rozdelené na menšie segmenty. Každý segment bude prerušovaný zeleňou. Pribudne aj osvetlenie.

S výstavbou by sa malo začať v jesenných mesiacoch. Práve prebieha výber dodávateľa a 6. mája by mala zasadať Komisia, kde by sa mali vyberať a zhodnocovať už samotné návrhy. Výstavba bude trvať približne dva mesiace.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM