Erik Bojničan Rôzne

Ešte vás to nezlákalo? 5 dôvodov, prečo je dobré byť v Hlohovci cyklistom

Jazdiť na dvoch kolesách je oproti minulosti čoraz viac in. Aj v uliciach Hlohovca vidieť stále viac cyklistov. Mnohí pritom nevyužívajú svoj bicykel iba na rekreáciu, ale aj ako dopravný prostriedok. Ak rozmýšľate nad tým tiež, tu je 5 dôvodov, ktoré by vás mohli presvedčiť.

Ilustračný obrázok k článku Ešte vás to nezlákalo? 5 dôvodov, prečo je dobré byť v Hlohovci cyklistom
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

1. Cez mesto za pár minút

Hoci je Hlohovec okresným mestom, keď vysadnete na bicykel, zistíte, že ani tak vzdialené sídliská ako Dolná Sihoť a Nitrianska, nie sú od seba až tak ďaleko. Hlavne pokiaľ poznáte vhodné cestičky a skratky môžete si ušetriť poriadny kus cesty. Svoje by vám o tom vedeli rozprávať nielen Hlohovčania, ktorí chodia bicyklom na nákupy.

2. Žiadne kolóny

Hlohovčania a ľudia, ktorí našim mestom prechádzajú autom si musia pripraviť poriadnu dávku trpezlivosti. Dopravné špičky upchávajú cesty a často krát trvajú až do večerných hodín, kedy sa kolóny tiahnu veľmi ďaleko. Cyklista to však riešiť nemusí a dokáže sa presúvať bez toho, aby musel stáť v kolóne. Vzhľadom na to, že naše mesto sa dá na bicykli prejsť pomerne rýchlo je cyklo doprava efektívna.

3. Fitness na čerstvom vzduchu

To, že chodiť do telocvične či posilňovne je zdravé, vie takmer každý. Ale užiť si fitko priamo na čerstvom vzduchu sa nedá pri každej aktivite. Cyklistika však túto výhodu má. A navyše takéto fitness je zadarmo. Ak teda siahnete po bicykli, môžete si pri vašej preprave do vytýčeného cieľa zvyšovať kondíciu, utužovať zdravie a navyše si užiť krásy nášho mesta.

4. Okolie bohaté na cyklotúry

To, čo Hlohovčanom a cyklistom z nášho regiónu môžu závidieť na celom Slovensku i ďalej, sú nádherná príroda a veľa možností, kam sa vybrať na dvoch kolesách. Pri potulkách krajinou sa môžete vybrať prakticky na všetky smery a vždy sa nájde cieľ cesty, ktorý stojí za to. Kam všade sa môžete vybrať na cyklistický výlet sa dočítate tu.

5. Cyklista ušetrí

Aj v Hlohovci sa potrebujú obyvatelia rýchlo presúvať z miesta na miesto. Bicykel je pritom výborná príležitosť, ako zároveň ušetriť. Náklady na auto či MHD môžu mesačne dosahovať niekoľko desiatok eur, zatiaľ čo preprava na bicykli nestojí prakticky nič.

Čítajte tiež:

Hlohovec sa vo veľkej konkurencii nenechal zahanbiť: Cyklisti z nášho mesta najazdili tisíce kilometrov!

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM