Zuzana Jakubičková Krimi

Foto z tragédie: Mladík (†22) neprežil ilegálne preteky

Partia šiestich mladíkov sa rozhodla, že si spravia automobilové preteky na ceste pri Vlčkovciach. O jednej ráno sa tak dvaja posadili do svojich áut a naštartovali. V cieli ich čakali štyria kamaráti, ktorí preteky sledovali. Jeden z nich však priši

Ilustračný obrázok k článku Foto z tragédie: Mladík (†22) neprežil ilegálne preteky
Foto: Zuzana Jakubičková

Mladíci vo veku 19 až 24 rokov si zmysleli, že si spravia cestné preteky. Závody sa mali uskutočniť pri Vlčkovciach na starej ceste v smere na Nitru. Dvaja pretekári, obaja zo Šúroviec, nasadli do áut a závod sa mohol začať. Škoda Octavia a Škoda 105 sa tak neuveriteľnou rýchlosťou blížili k štyrom kamarátom, ktorí predstavovali cieľ.

Tesne pred cieľom vodič Octavie nezvládol riadenie kvôli vysokej rýchlosti a auto sa stalo neovládateľným. V plnej rýchlosti vrazil do 22-ročného mladíka, ktorý zraneniam na mieste podľahol. Obidvaja vodiči sa podrobili dychovej skúške, ktorá bola negatívna.

Škoda vzniknutá na Octavii predstavuje 2000 €. Poverený policajt už začal trestné stíhanie vo veci pre prečin usmrtenia. V prípade obvinenia konkrétnej osoby hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na tri roky.

Polícia apeluje na vodičov, najmä mladých a neskúsených, aby nepreceňovali svoje schopnosti a aby si uvedomili, že pozemná komunikácia nie je pretekárska dráha. Aj malá nepozornosť môže prispieť k tragédii. Je v záujme každého vodiča, aby vo zvýšenej miere dbal na bezpečnosť svoju, ale aj na bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky a tomu prispôsobil aj svoju jazdu.

[color=#ff0000]­Súvisiace články:[/color] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.141064_U­krutne-bolesti-chlapceka-%281%29:-Telicko-si-obaril-vodou!]Ukrutné bolesti chlapčeka (1): Telíčko si obaril vodou![/link] [link=http://www­.hlohovec24.sk/clan­ky?extend.140373_Ni­cive-plamene-v-meste:-V-Hlohovci-horeli-naraz-dve-auta]Ničivé plamene v meste: V Hlohovci horeli naraz dve autá[/link]

preteky
7
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM