Erik Bojničan Krimi

Günter (50) z Viedne šoféroval bez dokladov: Na policajnej stanici sa ale nestačili diviť, čo mal ukryté v rukavici!

Policajtom sa podarilo zadržať rakúskeho občana (50). U policajtov vydala tajomstvo aj jeho pletená rukavica.

Ilustračný obrázok k článku Günter (50) z Viedne šoféroval bez dokladov: Na policajnej stanici sa ale nestačili diviť, čo mal ukryté v rukavici!
Zdroj: TASR

Polícii sa podaril úspešný zásah, keď rakúskeho občana (50), ktorý mal pri sebe značné množstvo drôg.

Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová informovala, že policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v spolupráci s galantskou políciou zadržali 50-ročného občana Rakúska, ktorého vo štvrtok (19.2.) v noci ho kontrolovali na Bratislavskej ulici v Seredi. Muža podľa nej požiadali, aby predložil doklad totožnosti a keďže nemal pri sebe žiadne doklady, policajti ho predviedli na obvodné oddelenie.

Podľa jej ďalších slov policajti zistili, že ide o Güntera z Viedne, ktorý navyše prechovával u seba drogy. „Na výzvu policajta vydal čiernu pletenú rukavicu, v ktorej ukrýval vrecúško pravdepodobne s pervitínom,“ priblížila Linkešová s tým, že vo vrecúšku sa nachádzalo 33 gramu metamfetamínu, ktorého množstvo zodpovedá 220 dávkam drogy.

„Vyšetrovateľ muža zadržal a na základe predbežných výsledkov expertízneho skúmania ho obvinil z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi,“ dodala Linkešová.

Vyšetrovateľ podľa mužov zákona spracoval návrh na jeho väzobné stíhanie, o ktorom dnes rozhodne súd. Mužovi hrozí za prechovávanie drog trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM