BTW Kultúra Správy

Hlohovec pozýva rodiny na Dračí zámok

Súčasťou podujatia na Hlohovskom zámku budú dve divadelné predstavenia s drakom.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec pozýva rodiny na Dračí zámok
Zdroj: www.dominikstehnac.sk

Hlohovský zámok sa v nedeľu 9. augusta zmení na Dračí zámok plný rozprávkových príbehov a bytostí. O chystanom podujatí infomovala hovorkyňa mesta Zuzana Hrinková Siebenstichová.

„Drak nezostane iba na zámku, ale pôjde pozrieť aj našu Zámocku záhradu, o ktorej už veľa počul,“ prezradila hovorkyňa. „Sprevádzať draka na špacírku po Zámockej záhrade budete môcť o 18.00 hodine a tam sa s ním aj odfotografovať,“ dodala.

Návštevníci si na zámku môžu pozrieť dve rozprávky od Divadelnej spoločnosti.

Kráľov príbeh

Prvým predstavením bude Kráľov príbeh, začína o 14:00 hod. „Rozprávky a sny sú dôležité. Učia nielen farebnosti našu realitou unavenú dušu, ale i ponúkajú odpovede na bežné nezodpovedané otázky a krivdy. Síce sú mnohokrát skryté v koži draka, či v speve víly, stačí len otvoriť srdce a snívať. Rozprávky sú tajomným elixírom, ktorý ľahko namiešate z lásky, ľudskosti a maličkostí. Stačí len dúšok a svet sa zmení na nepoznanie. Jeden kráľ vám rád o tom vyrozpráva svoj príbeh, ako to všetko začalo,“ uvádzajú vlastné dielo divadelníci. .

Dračí príbeh

Druhé predstavenie začína o 17:00 hod. a volá sa Dračí príbeh. Podľa Divadelnej spoločnosti ide o interaktívne rozprávkové predstavenie s pesničkami o tom ako bolo, je a bude, či o dobre a zle alebo jednoducho o tom, že sa netreba báť toho, čo nepoznáme.

Vstupenky je možné zakúpiť si v Informačnom centre na Námestí sv. Michala 3 alebo priamo na mieste podujatia.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM