Erik Bojničan Samospráva

Hlohovec privítal hostí z De Panne: Stihli prehliadku zámku, fabriky aj posedenie pri pivku

Po dvoch rokoch od poslednej návštevy Hlohovec privítal opäť návštevu z partnerského mesta De Panne v Belgicku. Pozrite, čo všetko počas víkendu stihli.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec privítal hostí z De Panne: Stihli prehliadku zámku, fabriky aj posedenie pri pivku
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informovala referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Zuzana Hrinková Siebenstichová, Hlohovec po dvoch rokoch od poslednej návštevy opäť hostil rodiny z partnerského mesta De Panne v Belgicku. 17-členná delegácia flámskych priateľov podľa radnice pricestovala do Hlohovca vo štvrtok 9. júla 2015 a späť do Belgicka odišli v pondelok 13. júla 2015.

Počas víkendu Hlohovčania podľa mesta pre svojich hostí pripravili pestrý program. „V piatok 10. júla delegáciu z De Panne prijal a pohostil na Mestskom úrade primátor Mesta Hlohovec Miroslav Kollár. Spolu s delegáciou, ktorú viedol poslanec mesta De Panne Arne Debaecke, sa oficiálneho prijatia zúčastnil zástupca veľvyslanca SR pri Belgickom kráľovstve Juraj Kubla s manželkou, hostiteľské rodiny z Hlohovca, vedenie mesta a zamestnanci Mestského úradu,“ povedala referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy.

Po oficiálnych príhovoroch a výmene darov – maľby mora pri De Panne a umeleckej fotografie nočného Hlohovca ostal podľa mesta priestor aj na priateľského rozhovory.

Z Mestského úradu sa podľa Hrinkovej Siebenstichovej Belgičania presunuli na exkurziu do spoločnosti Bekaert Hlohovec, ktorej materská spoločnosť sídli práve v Belgicku. „Počas takmer dvoch hodín hostia absolvovali prehliadku výrobných priestorov, ktorej predchádzala zaujímavá prezentácia o spoločnosti a jej portfóliu,“ pokračuje Hrinková Siebenstichová.

„Po neformálnom obede v spoločnosti primátora mesta M. Kollára a zástupcu veľvyslanca SR pri Belgickom kráľovstve J. Kublu sa delegácia presunula na hlohovský zámok, kde bol pripravený kultúrny program spojený s prehliadkou. Po návšteve zámku sa skupina prešla aj po Zámockej záhrade,“ hovorí ďalej referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy.

Piatkový večer sa končil podľa radnice v priateľskej atmosfére pri pive a kofole v Peterskej bašte, kde sa za Belgičanmi zastavil opäť aj primátor M. Kollár dokončiť diskusiu, ktorá bola otvorená už pri obede na tému posilnenia tohto družobného partnerstva pre širšiu verejnosť a najmä jeho otvorenia pre mladšiu generáciu.

A. Debaecke spoločne s M. Kollárom podľa Hrinkovej Siebenstichovej načrtli nové možnosti neformálnej spolupráce, hovorili aj o príprave programu na budúci rok, kedy by mala hlohovská strana navštíviť De Panne. Rok 2016 bude zároveň rokom slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie, čo budúcoročnej návšteve dáva nový rozmer a možnosť väčšej propagácie nášho mesta v celoeurópskom meradle.

Sobotu podľa mesta strávili hostia a ich hostiteľské rodiny deň mimo Hlohovca. Program začali prehliadkou kaštieľa v Oponiciach, následne boli prijatí na radnici v Topoľčanoch, kde sa po prechádzke na spiatočnej ceste zastavili na prehliadke archeologického múzea v Bojnej. Nedeľný program bol individuálny, v réžii hostiteľských ro­dín.

„Belgickí hostia sa po nabitom víkendovom programe rozlúčili s hlohovskými hostiteľmi v pondelok ráno, keď vyrazili na spiatočnú cestu domov,“ uzavrela referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy.

Foto: mesto Hlohovec

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM