Správy

Hlohovec sa vráti k plošnému testovaniu: Cez víkend otvára odberové miesta

Hlohovčania sa budú opäť plošne testovať. Nadchádzajúci víkend mesto prevádzku svojich mobilných odberových miest (MOM) obnoví.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovec sa vráti k plošnému testovaniu: Cez víkend otvára odberové miesta
Zdroj: TASR/AP

Mesto Hlohovec pôvodne od marca zrušilo mobilné odberové miesta (MOM) na plošné testovanie antigénovými testami na prítomnosť ochorenia COVID-19, no už po týždni sa k testovaniu vrátilo a na nadchádzajúci víkend (13. a 14. 3.) prevádzku MOM obnoví.

Dôvodom je podľa primátora Miroslava Kollára znížený počet ľudí, ktorí sa prišli otestovať na stále MOM zriadené ministerstvom zdravotníctva.

„Počet otestovaných v okrese sa prepadol o 20 percent zhruba z 21 500 na 17 000, pričom len necelých 5 000 ľudí sa otestovalo v existujúcich piatich MOM zriadených ministerstvom zdravotníctva a armádou, ostatní využili odberné miesta v okolitých obciach a u zamestnávateľov,“ uviedol primátor.

Na konci februára na sociálnej sieti napísal, že pôjde o posledné plošné testovanie a mesto už bude sústreďovať svoje kapacity iba na zabezpečenie testovania súvisiaceho s otváraním škôl a školských zariadení. Poradil vtedy obyvateľom, aby využívali kapacity stálych MOM v meste.

„Testovanie robíme ako službu obyvateľom nášho mesta, ktorí sa z akéhokoľvek dôvodu potrebujú preukazovať potvrdením o negatívnom výsledku testu,“ doplnil aktuálne k obnoveniu testovania Kollár. Na víkend otvoria v Hlohovci sedem MOM, a to od 8.00 do 19.00 h, v piatich je možné využiť rezervačný systém. Spustený bude od stredy (10. 3.) spolu s infolinkou. Testovanie počas celého týždňa prebieha na stálych piatich MOM. Na týchto miestach je nutné mať rezervovaný termín na stránke korona.gov.sk.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM