Erik Bojničan Samospráva

Hlohovecká radnica: Sme najmenej zadĺženým mestom na Slovensku

Záverečný účet mesta je akýmsi vysvedčením pre hlohovskú samosprávu. Tá si podľa záverečného účtu za rok 2014 počínala dobre. Pozrite, ako na to reaguje primátor.

Ilustračný obrázok k článku Hlohovecká radnica: Sme najmenej zadĺženým mestom na Slovensku
Zdroj: TASR

Okrem iných bodov sa mestskí poslanci na zastupiteľstve dozvedeli, ako mesto hospodárilo v minulom roku. Podľa záverečnej hodnotiacej správy programového rozpočtu mesta Hlohovec za rok 2014 a záverečného účtu mesta za rok 2014 mesto Hlohovec spolu s rozpočtovými organizáciami má prebytok vo výške 411 901,14 eura.

„Schvaľovaný výsledok hospodárenia nasvedčuje o priaznivom hospodárení mesta, ktoré zachovalo prostriedky rezervného fondu pre ďalšie obdobie,“ povedala Zuzana Pacherová, vedúca finančného oddelenia mesta Hlohovec. Podľa nej sa nezvyšovala, ale znížila úverová zaťaženosť, ktorá s výškou dlhu 119 435,27 eur, čiže 5,29 eura na jedného obyvateľa je najnižšia v Slovenskej republike.

Primátor mesta Hlohovec Miroslav Kollár však upozornil na skrytý dlh. Mesto je podľa neho v dobrej finančnej kondícii z hľadiska úverového zaťaženia a z hľadiska hospodárenia.

„Na druhej strane treba otvorene povedať, že je to za cenu vytvárania skrytého dlhu v meste vo vzťahu k tomu, že sa nerealizovali investície, ktoré bolo nevyhnutné, podľa môjho názoru, v minulosti realizovať v rádoch miliónov eur,“ vyjadril sa Kollár.

Čítajte tiež:

Mesto chce obmedziť zneužívanie pomoci: Komu nebude po novom jednorazová sociálna dávka poskytnutá?

Postreh poslanca Duchoňa: Máme drahšiu MHD ako taxíky v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM