Erik Bojničan Krimi

Horúce chvíle pri záchrane topiacich sa psíkov: Muž riskoval vlastný život, hasiči v pohotovosti!

Hasiči z Hlohovca riešili na bágrovisku v Hlohovskej časti Peter netradičný prípad. Mladý muž sa podľa hasičov snažil pomôcť dvom psíkom, no prelomil sa pod ním ľad.

Ilustračný obrázok k článku Horúce chvíle pri záchrane topiacich sa psíkov: Muž riskoval vlastný život, hasiči v pohotovosti!
Zdroj: TASR

Mladému mužovi sa mohol osudným sa mohol stať dobrý skutok. Na Peterskom bágrovisku v Hlohovci sa pod ním podľa hasičov prelomil ľad, keď sa snažil zachrániť topiacich sa psov.

„V čase príchodu hasičov na miesto udalosti sa osoba už nenachádzala na mieste (záchrana svojpomocne). Podľa dostupných informácií, išlo o mladšieho muža, ktorý sa snažil pomôcť topiacim sa psom (2 psi). Pri záchrane psov sa pod mužom prelomil ľad,“ prezradil pre Hlohovec 24 hovorca Hasičského a záchranného zboru v Trnave Tomáš Bílik.

Mužovi sa podľa Bílika podarilo spod ľadu vyslobodiť a zachrániť jedného topiaceho sa psa. „Hasiči pri príchode na miesto udalosti muža nenašli, podľa slov očitého svedka muž z miesta odišiel,“ dodal Bílik, podľa ktorého vo vode ostal len jeden pes, ktorého hasiči z vody vyslobodili.

„Dali nám vedieť, ale nakoniec nebol potrebný náš zásah, nakoľko podľa našich informácií sa topiacemu človeku podarilo dostať na breh bez pomoci,“ uviedol hovorca Záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky Boris Chmel.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM