Erik Bojničan Rôzne

Jarná edícia Fraštackého trhu sa blíži: Na TOTO všetko sa môžete tešiť!

Priestor pri Františkánskom kláštore sa počas jednej soboty zmení na trhovisko. Vystriedajú sa tam farmári so zručnými remeselníkmi, hudobníkmi a mnohí iný.

Ilustračný obrázok k článku Jarná edícia Fraštackého trhu sa blíži: Na TOTO všetko sa môžete tešiť!
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

V priestoroch Františkánskeho parku bude opäť o niečo viac ruchu ako je zvykom. V sobotu 23. apríla od 9:00 do 17:00 sa tam bude konať „Jarná edícia“ Fraštackého trhu druhu.

Fraštacký trh bude spojením prezentácie a predaja tovaru od rôznych predajcov z hlohovského regiónu. Jarná edícia bude okrem kvalitných produktov nabitá aj zaujímavým sprievodným programom pre každú vekovú skupinu.

Podujatia Fraštackého trhu sa budú niesť v športovom duchu s dôrazom na rozvoj telesnej aktivity. Hneď ráno sa predvedie zoskupenie Jumping Relaxy club, ktoré predvedie choreografiu na trampolíne. Po krátkej pauze vystúpia aj deti s ich predstavením „Yoga dance“ na tému zobúdzania jarnej prírody a uvidíte aj ukážky z prvkov Acro jogy.

„Na Jarnej edícii Fraštackého trhu sme sa v programe snažili myslieť najmä na deti a ich rozvíjanie pohybovej činnosti a kreativity. Vytvoríme viacero detských kútikov, ktoré budú na trhu novinkou,“ poznamenal hlavný organizátor podujatia Peter Kolišťanik zo spoločnosti All Marketing s.r.o.

Perličkou v programe bude hudobný interpret Peter Adamov, ktorého ste mohli počuť na Vianočných trhoch v Hlohovci. Peter je klavirista, gitarista, spevák, textár a vie zahrať a zaspievať skladby od ľudovej hudby cez Bacha až po súčasný jazz! Ďalšou „chuťovkou“ v programe bude vystúpenie skupiny ABADÁ Capoeira Slovensko, ktorá pôsobí vo vyše 50 krajinách s členskou základňou asi 50.000 prakti­kantov. Capoeira je umenie, ktoré všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľuďmi i kultúrami. Je to veľmi komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom.

O ďalšie hudobné čísla sa postarajú deti z DFS Inovček, zahrá a zaspieva vynikajúci gitarista a spevák Ľubomír Konečný. Návštevníci Fraštackého trhu budú mať možnosť navštíviť expozície Vlastivedného múzea, začítať sa do kníh v knižnom kolotoči pod záštitou Mestskej knižnice Hlohovec. Na deti čaká detský kolotoč, vyskúšať môžete discgolf a mnoho ďalšieho.

Aktuálne informácie o podujatí nájdete aj na:

Odkaz na FB stránku: https://www.facebook.com/FrastackyTrh?… Odkaz na FB udalosť: https://www.facebook.com/…31125674269/

Pozrite si v galérii fotografie z jesenného Fraštackého trhu v Hlohovci.

Atmosféra Fraštackého trhu zachytená v obrazoch
44
Galéria
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM