Klaudia Goncalves Správy Samospráva

Je Hlohovec prístupný vozíčkárom? Bezbariérovosť mesta skúmala poslankyňa NR SR

Poslankyňa NR SR Silvia Shahzad navštívila Hlohovec v rámci projektu Potiahneme sa, ktorý je zameraný na zlepšenie života ľudí s telesným postihnutím.

Ilustračný obrázok k článku Je Hlohovec prístupný vozíčkárom? Bezbariérovosť mesta skúmala poslankyňa NR SR
Zdroj: Mesto Hlohovec

Poslankyňa Silvia Shahzad spolu so svojím tímom na výjazdoch po Slovensku spoznáva mestá z hľadiska prístupnosti pre osoby so zdravotným postihnutím.

“Z invalidného vozíka spoznávam svet očami znevýhodnených ľudí. Viem, aké bariéry musíme prekonávať, preto ich aktívne pomáham odstraňovať. Každý musí mať šancu byť platným členom slovenskej spoločnosti, každý musí mať právo dôstojne žiť a pracovať. Vytvorme si prostredie, v ktorom budeme mať aj my lepší priestor pre život,” píše Shahzad na svojej webovej stránke.

Prístup samosprávy k debarierizácii prediskutovala poslankyňa aj s primátorom Miroslavom Kollárom a ocenila, že mesto robí bezbariérové opatrenia a úpravy pre obyvateľov s telesným postihnutím.

“Silvia Shahzad navštívila naše bezbariérové klientské centrum na mestskom úrade, zaujal ju náš sociálny taxík upravený aj pre potreby vozíčkarov a oboznámila sa tiež s analýzou všetkých priechodov pre chodcov v meste, ktorou sa na úrade aktuálne zaoberáme,” zhodnotil návštevu primátor Miroslav Kollár.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM