Správy

Je to OFICIÁLNE: Kollára na poste primátora vystriedal Baranovič

V Hlohovci na základe výsledkov komunálnych volieb prichádza ku zmene na poste primátora. Insígnie odovzdal doterajší primátor Miroslav Kollár víťazovi volebného súboja Ivanovi Baranovičovi, ktorý spolu so 17-členným poslaneckým zborom zložil sľub.

Ilustračný obrázok k článku Je to OFICIÁLNE: Kollára na poste primátora vystriedal Baranovič
4
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V meste sa o primátorské kreslo uchádzala iba táto dvojica uchádzačov, Baranovič získal 3 704 a Kollár 3 020 voličských hlasov a tak nepokračuje vo svojom treťom volebnom období.

Dlhotrvajúci potlesk

Prvá časť ustanovujúceho zastupiteľstva sa niesla v znamení rozlúčky s doterajším primátorom, ktorý si vyslúžil u publika dlhotrvajúci potlesk. Kollár povedal, že sa uplynulých osem rokov snažil z Hlohovca urobiť moderné, otvorené a tolerantné mesto, ktoré uznáva vedecký pokrok, rešpektuje ľudské práva a inakosť a má jasno v tom, kde je jeho miesto vo svete.

Zloženie zastupiteľstva vníma ako kontinuitu doterajšej práce s dôrazom na otvorenosť a transparentnosť pri výkone verejných funkcií. Za poslancov mu poďakovala staronová poslankyňa Stanislava Brestovanská a za zamestnancov mesta riaditeľka mestského kultúrneho strediska Veronika Moravčíková.

Prečítajte si tiež

Potrebná súčinnosť

Primátor Baranovič vo svojom vystúpení zdôraznil potrebu súčinnosti s poslaneckým zborom. Povedal, že poslancov vníma ako dôležitých a rovnocenných partnerov a verí v konštruktívnu spoluprácu pri pôsobení pre obyvateľov mesta a tiež vo vzájomný rešpekt.

„Čaká nás veľa výziev,“ konštatoval primátor Hlohovca. Obrátil sa aj na Hlohovčanov byť aktívnymi, povedal, že ich názor preňho bude vždy dôležitý a dvere pre nich bude mať otvorené.

Poslanci potom v pracovnej časti schválili niekoľko organizačných bo­dov.

Volebná účasť v Hlohovci pri 16 917 oprávnených voličoch bola 40,94 percenta. V zastupiteľstve bude v nasledujúcom období sedem poslancov za Spolu, osem nezávislých, po jednom za SaS a Národnú koalíciu/Nezávislí kandidáti. V zostave sú štyri ženy a 13 mužov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Kollára na poste primátora vystriedal Baranovič
4
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM