Zuzana Jakubičková Krimi

Jedovatý alkohol už v SR: Kontroly začali aj v Hlohovci!

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave začal s kontrolami predajní, ktoré predávajú alkohol. Úrad s kontrolami začína po tom, ako sa pančovaný alkohol po Českej republike objavil už aj na Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Jedovatý alkohol už v SR: Kontroly začali aj v Hlohovci!
Foto: Zuzana Jakubičková

Prvý prípad otravy metylalkoholom objavili kontrolóri v Prešove v nedeľu 16. septembra, keď hospitalizovali štyroch účastníkov zo 17-člennej rodinnej oslavy, ďalších štyroch priviezli neskôr. ****Viac čítajte [link=http://www­.presov24.sk/clan­ky?extend.142843_Je­dovata-slivovica-na-oslave:-Hostia-z-nej-vypili-10-litrov!]TU![/link]

Predbežné výsledky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave neukázali výskyt metylalkoholu. Kontroly budú prebiehať až do odvolania.

Obyvatelia by mali venovať zvýšenú pozornosť tomu, aký alkohol pijú a odkiaľ ho nakupujú. Úrad verejného zdravotníctva odporúča ľuďom, aby sa úplne vyhýbali alkoholu, ktorý je dovezený z Českej republiky. Ak sa u niekoho objavia príznaky v podobe bolestí hlavy, zvracania, rozšírených zreničiek, ktoré nereagujú na svetlo, rozmazaného videnia, neschopnosti rozlíšiť farby či slepota, okamžite je potrebná návšteva lekára.

foto: teraz.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM