Erik Bojničan Rôzne

Kaderníčka Nikola to povedala na rovinu: Päť najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú Hlohovčanky

Pre každú ženu sú vlasy korunou krásy a sú tiež jednou z prvých vecí, ktoré si na ženách všimneme. Pozrite sa však, čoho sa podľa hlohovskej kaderníčky dopúšťame pri úprave vlasov a starostlivosti o ne.

Ilustračný obrázok k článku Kaderníčka Nikola to povedala na rovinu: Päť najčastejších chýb, ktorých sa dopúšťajú Hlohovčanky
Zdroj: Dnes24.sk

Kaderníčka Nikola Koštrnová – Bartek z Hlohovca nám naposledy prezradila, aké účesy fičia medzi hlohoveckými nevestami. Tentokrát sme sa nevenovali najnovším trendom, ale prehreškom. Pozrite sa, čoho sa podľa nej dopúšťame pri úprave vlasov a starostlivosti o ne..

5 najčastejších chýb

1. Nevhodný účes

Dobré je mať vlasy ostrihané tak, aby sa dali doma udržiavať. Náročný účes, ktorý si doma po tom, čo si žena umyje vlasy a nevie si ho správne upraviť nevyzerá dobre. Je dôležité nechať si od kaderníčky poradiť. Príliš zložité účesy vyžadujú ráno veľa času a ak ho žena nemá je lepšie mať účes jednoduchší, s ktorým nie sú problémy.

2. Nepoužívajú prípravky, ktoré by mali

Pri správnej starostlivosti o vlasy sú veľmi dôležité aj vlasové prípravky, ktoré používate. Pri úprave vlasov ženy používajú rôzne laky na vlasy, vosky či tužidlá. Veľa žien robí chybu, že používa najsilnejšie prípravky v domnienke, že im bude účes lepšie držať. Čím viacej silného laku či tužidla žena použije, tým viac sa vlasy poškodzujú. Vlas tvrdne a láme sa.

3. Zbytočne namáhané vlasy

Ak žena nechce svoje vlasy poškodzovať a zbytočne vysúšať je potrebné obmedziť fénovanie na minimum. Najprv je dobré si nechať vlasy vyschnúť na voľnom vzduchu až keď sú skoro suché, použiť fén na dotvarovanie účesu. Pri fénovaní, sušení a používaní horúcej žehličky treba byť opatrný a venovať im vysokú pozornosť. Hlavné je to nepreháňať, keďže tepelná úprava vlasy namáha. Pri častom fúkaní a žehlení sa vlas poškodzuje.

4. Časté umývanie vlasov

Umývanie vlasov a používanie prípravkov po umytí je dôležité. Netreba to však preháňať. Príliš časté umývanie vlasov ich podobne ako tepelná úprava namáha. Platí staré dobré porekadlo, všetkého veľa škodí

5. Domáce farbenie

Domáce farbenie nie je vôbec dobré. Ženy si tým farbu len skomplikujú farbu a my pri oprave máme ťažkú prácu. Domácim farbením sa narúša štruktúra vlasu a farba potom nechytí tak ako má. Pri farbení potom odtiene sú často iné, ako by mali byť. Farby idú do žltej, zelenej a trvá dlhý čas, kým sa dajú samotné vlasy do poriadku.

Môže vás zaujímať:

5 rád od ostrieľaných kaderníčok z Hlohovca: V čom spočíva tajomstvo pekného účesu?

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM