Erik Bojničan Rôzne

Keď si s kamarátmi chcete vyraziť do mesta... 3 podniky v Hlohovci, do ktorých sa oplatí zavítať

Takmer každý si rád zájde posedieť s partiou kamarátov do mesta. A očakáva, že to bude stáť za to. Aj v Hlohovci sa nájdu zaujímavé podniky, ktoré lákajú kvalitnými službami, ale aj čímsi navyše. Majú v sebe akési čaro priestoru. Ktoré zaujali nás?

Ilustračný obrázok k článku Keď si s kamarátmi chcete vyraziť do mesta... 3 podniky v Hlohovci, do ktorých sa oplatí zavítať
Zdroj: Dnes24.sk

Edison caffe & bar

Našim prvým tipom je štýlová kaviareň Edison caffe & bar na Podzámskej ulici. Podnik zaujme predovšetkým svojim pestrým interiérovým dizajnom a pestrou ponukou nápojového lístka. Návštevníci, ktorí si už našli cestu k Edisonovi oceňujú nielen kvalitnú taliansku kávu Galliano, ale do popredia sa dostáva lahodné a veľmi chutné čierne pivo Merlin. V ponuke nechýbajú ani tie najkvalitnejšie karibské rumy, či kvalitné škótske whisky s označením single malt. V Hlohovci nenájdete miesto, kde by ste si vedeli zapáliť cigaru. Aj preto sú kvalitné kubánske cigary neoddeliteľnou súčasťou ponuky. Kto má rád miešané nápoje, určite si u Edisona príde na svoje! Receptúry na drinky pripravoval 6. násobný majster Slovenska v miešaní drinkov Denis Nádaský.

Jašter na Starej hore

Našim druhým tipom je Jašter na Starej hore, ktorý sa nachádza v katastrálnych mapách už na začiatku 18. st. ako vinársky hajloch. Podnik už 43 rokov slúži širokej verejnosti ako miesto výletu, pohody, dobrej pozitívnej energie. Za 20 rokov pôsobnosti rodiny Tuturovej bolo na Jašteri takmer 700 svadieb a tisícky rôznych jubileí či zábav. Cieľom Jaštera je udržať regionálnu kuchyňu typickú pre hlohoveckú oblasť. Šošovičnú kašu s cigánskou a jašterskou špecialitou vám neponúkne nik na Slovensku. Aj celoročný gril, či stála ponuka huspeniny a prívarkov patrí medzi atribúty ponuky. Ponuka 200 druhov z vín Z regiónu hlohovecko – šintavskej oblasti je tak isto ojedinelý jav na Slovensku. Do budúcna sa privítajú rekonštrukcia ubytovacie kapacity a stály náučný chodník o histórii regiónu Hlohovca.

Motokárová hala Silverstone

Na záver tu máme aj niečo pre milovníkov adrenalínu z pretekania – Motokárovú halu Silverstovne. Okrem motokár je pre zákazníkov k dispozícii bar so širokou ponukou nápojov a priestor ako stvorený na rôzne oslavy, firemné akcie, školenia či večierky. V Silverstone sa nachádza aj pingpongový stôl a veľký 9 ft biliardový stôl s keramickou doskou, ktorý je jeden z najväčších v Hlohovci. Pre deti je k dispozícii veľký detský kútik a za pekného počasia deti čakajú hojdačky, preliezky či pieskovisko. Na svoje si prídu tiež milovníci dobrého jedla. V podniku dá požičať gril a kotlina na varenie gulášu, aby si tieto dobroty mohli návštevníci vonku pripraviť. Keďže je k dispozícii aj klasické ohnisko je možné aj opekačka. Minimálne raz za mesiac sú v Silverstone koncerty rôznych skupín, ktoré sú takmer vždy spojené s tancovačkou.

Čítajte tiež:

Sezóna špekáčikov na čerstvom vzduchu je tu: 3 miesta v Hlohovci, kam si je ísť radosť opekať

Po zime si vychutnajte skvelý relax: 5 miest v Hlohovci a okolí, ktoré počas jari stoja za návštevu

Tri podniky v Hlohovci, do ktorých sa oplatí vyraziť
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM