BTW Samospráva

Koronavírus: Krízový štáb mesta Hlohovec prijal ďalšiu sériu preventívnych opatrení

Štáb zasadal aj v piatok 13. 3. a prijal ďalšie opatrenia a odporúčania pre verejnosť s cieľom spomaliť šírenie ochorenia.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Krízový štáb mesta Hlohovec prijal ďalšiu sériu preventívnych opatrení
Zdroj: TASR

Mesto sa rozhodlo zavrieť mestský úrad pre verejnosť už vo štvrtok, rozhodnutie platí od 13. 3. V obmedzenom režime sú zabezpečené iba služby podateľne a matriky. Ostatné záležitosti môžu občania vybaviť emailom, prípadne telefonicky. Rovnako bude fungovať kancelária mestského úradu v Šulekove, na čísle 033 74 25 369. Informácie nám poskytla Zuzana Hrinková Siebenstichová referentka pre komunikáciu mesta Hlohovec.

Knižnica a Infocentrum

„Až do odvolania sa zatvorila mestská knižnica aj Informačné centrum. "O predĺženie výpožičnej doby možno požiadať telefonicky na 033/742 4657 alebo 0902 339 282, tiež emailom na kniznica@mkchlohovec.sk. Pracovníci Infocentra sú dostupní na telefónnom čísle 0902 339 312 alebo elektronicky na adrese infocentrum@mkchlohovec.sk počas pracovných dní od 8:00 do 16:00.“, upresňuje Hrinková a dodáva:

„Samozrejme, platí aj zrušenie všetkých plánovaných spoločenských, kultúrnych a športových podujatí.“

Bytové hospodárstvo Hlohovec

Pre verejnosť je od piatku 13. 3. zatvorený. Nasledujúce dva týždne bude fungovať v obmedzenom režime, zabezpečovať bude iba neodkladné záležitosti. Neodkladné administratívne úkony budú vybavovať iba po vopred dohodnutom termíne s príslušným zodpovedným pracovníkom. Pokladňa bude zatvorená. Úhrady poplatkov môžu občania realizovať bezhotovostným prevodom na účet spoločnosti. Viac informácií na webe www.bhhc.sk.

Jarné zbery odpadov

Mesto Hlohovec ruší vyhlásené zbery – zber odpadov z domácností s obsahom škodlivých látok (nebezpečné odpady), tiež zber objemných odpadov. Zbery prebehnú najskôr po veľkonočných sviatkoch. O presných termínoch bude mesto informovať verejnosť obvyklým spôsobom. Minimálne do 22. marca budú, z rovnakých dôvodov, zatvorené aj oba zberné dvory na území mesta. Jarný zber orezov zo záhrad, ktorý už prebieha, sa dokončí počas budúceho týždňa.

Odporúčania úradu

„Zvážte osobnú účasť na občianskych obradoch ako sú pohreby a svadby.“, odporúča úrad, pričom obmedzuje možný počet osôb prítomných v obradnej sieni počas trvania sobášnych i smútočných obradov na desať. Mesto tiež odporúča dodržiavať dostatočné vzájomné rozostupy ľudí počas obradov, ale aj vo všetkých verejných priestoroch všeobecne. Uvítania do života až do odvolania úrad nezabezpečuje.

Školy

Na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu budú od pondelka 16. marca na 14 dní zatvorené školy a školské zariadenia na celom Slovensku. Aj v tejto súvislosti vyjadrila Hrinková odporúčanie: „Odporúčame zdržiavať sa v domácnostiach, minimalizovať vzájomné stretávanie sa a nenavštevovať detské ihriská, parky, záhrady a miesta s väčšou koncentráciou­ ľudí.“

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM