Správy Samospráva

Kraj zaostril na zníženie emisií oxidu uhličitého: Vypracuje nízkouhlíkovú stratégiu

Trnavský kraj získal prostriedky z fondov Európskej únie na vypracovanie uceleného strategického dokumentu. Ten definuje aktivity kraja na zníženie oxidu uhličitého do roku 2030.

Ilustračný obrázok k článku Kraj zaostril na zníženie emisií oxidu uhličitého: Vypracuje nízkouhlíkovú stratégiu
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie na vypracovanie a implementáciu nízkouhlíkovej stratégie vo výške 260 756 eur získal Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

Dostal možnosť pripraviť ucelený strategický dokument, ktorý definuje aktivity TTSK zamerané na znižovanie emisií oxidu uhličitého (CO2) do roku 2030.

Ako smart región

„TTSK vníma súčasný záujem o oblasť obnoviteľných zdrojov energie, zelených technológií a energetickej účinnosti. Zároveň chápe túto oblasť ako potenciál na rozvoj svojho územia, ktorý povedie k tvorbe kraja aj ako smart regiónu,“ uviedol riaditeľ odboru stratégií a projektov Miroslav Knap.

Najmä energetická efektívnosť

Súčasťou dokumentu bude získanie a spracovanie dôležitých podkladov, špecifických údajov a doplnkových analýz. Dokument bude prioritne zameraný na nízkouhlíkové opatrenia – najmä na energetickú efektívnosť, využívanie obnoviteľných zdrojov energie s ohľadom na ochranu životného prostredia predovšetkým v súvislosti s produkciou emisií skleníkových plynov.

Celkové oprávnené výdavky projektu boli schválené vo výške 274 480 eur. Začiatok je plánovaný na apríl 2019, celková dĺžka realizácie projektu bude 18 mesiacov.

Informoval o tom Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM