Klaudia Goncalves Rôzne Správy

Letná sezóna sa chýli ku koncu. Dočká sa Hlohovec vytúženej krytej plavárne?

Pôvodný termín ukončenia výstavby krytej plavárne vypršal 30. júna 2018, práce na jej vybudovaní však ani nezačali. Bude zámer súkromného investora zrealizovaný?

Ilustračný obrázok k článku Letná sezóna sa chýli ku koncu. Dočká sa Hlohovec vytúženej krytej plavárne?
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Mesto Hlohovec a súkromný investor BazenProjekt s.r.o. podpísali v auguste 2016 zmluvu, ktorej obsahom bol predaj mestského pozemku v areáli hlohovského kúpaliska za symbolické 1 euro a následný záväzok investora vybudovať na pozemku krytú plaváreň a po 15 rokoch prevádzkovania ju previesť do vlastníctva mesta, ak o to mesto prejaví záujem.

Plaváreň mala stáť najneskôr 30. júna 2018. Do dnešného dňa (24.08. 2018 pozn. redakcie) sa nezačali ani výkopové práce, niet divu, že obyvatelia mesta prestávajú veriť v realizáciu pôvodného zámeru.

Posunuli termín

Aká je teda situácia okolo krytej plavárne? „Zo zmluvy o predaji mestského pozemku vyplývajú spoločnosti BazenProjekt s.r.o. jasné hraničné termíny odvíjajúce sa od termínov získania povolení, dokedy musí začať stavať, pokiaľ nechce prísť o pozemok. Na februárovom rokovaní Mestského Zastupiteľstva bol schválený dodatok k zmluve, v ktorom došlo k posunu termínu realizácie plavárne do konca roka. Veríme, že v týchto termínoch sa výstavba začne,“ uviedla referentka mesta Hlohovec pre komunikáciu, vonkajšie vzťahy a propagáciu Zuzana Hrinková Siebenštichová.

Investor sa nevzdáva

Počas uplynulých dvoch rokov sa BazenProjekt s.r.o. snažil o vybavenie všetkých potrebných stavebných povolení a o zabezpečenie financií na realizáciu projektu. Oslovili sme preto samotného investora, aby nám poskytol aktuálne informácie.

„Posledné potrebné povolenia na vodovodné prípojky sme obdržali pred tromi mesiacmi,“ hovorí zástupca spoločnosti BazenProjekt s.r.o. Oskar Gaál. „Nakoľko sme nechceli začať so stavebnými prácami pred letnou sezónou a brániť tak prevádzke letného kúpaliska, dohodli sme sa s predstaviteľmi mesta, že výkopové práce budú zahájené na jeseň tohto roku. Okrem zdĺhavého vybavovania stavebných povolení sme narazili na problémy so získaním úveru na realizáciu stavby – všetky slovenské banky sa k nášmu projektu otočili chrbtom. Tento problém sme vyriešili získaním súkromného investora, ktorý sa svojím kapitálom bude podielať na realizácii pôvodného projektu," dodáva Gaál. Meno investora Gaál zatiaľ nechce zverejňovať.

Slávnostný výkop

Termín zahájenia stavebných prác je stanovený na 15. septembra 2018, najneskôr do tohto dátumu by mali byť zrealizovaný slávnostný výkop.

Predpokladaná doba kompletnej realizácie projektu krytej plavárne je 10 mesiacov, investor by chcel plaváreň uviesť do prevádzky ešte pred zahájením letnej sezóny 2019.

Foto: BazenProjekt,s.r.o.

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM