Klaudia Goncalves Iné športy

Lietajúce taniere nad Hohovcom: Chystajú sa majstrovstvá v discgolfe pre deti

V parku na Dilongovej ulici sa uskutoční už druhý ročník Majstrovstiev Slovenska v discgolfe pre deti do šesť a osem rokov. Majstrovstvá sú vyvrcholením dlhoročnej tradície discgolfových krúžkov v hlohovských materských školách.

Ilustračný obrázok k článku Lietajúce taniere nad Hohovcom: Chystajú sa majstrovstvá v discgolfe pre deti
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk

Discgolf by ste len márne hľadali na diskotéke. Nejedná sa totiž o tanec, ale o čoraz populárnejší šport. Discgolf je najpopulárnejšia individuálna hra s lietajúcim tanierom (diskom), kde snahou hráča je dosiahnuť cieľ na čo najmenší počet hodov. Tým cieľom je v discgolfe špeciálny kôš (Disc Catcher).

„Moderné začiatky discgolfu siahajú do severnej Ameriky šesťdesiatych rokov minulého storočia. Prvé oficiálne discgolfové ihrisko sa datuje na rok 1975, o rok neskôr už aj s novým kovovým reťazovým štýlom koša a založenou organizáciou PDGA (Professional Disc Golf Assosiation). Počas deväťdesiatych rokov zaznamenal discgolf obrovský "boom“, čoho výsledkom je dnes vyše 3000 ihrísk, 40 000 v PDGA registrovaných hráčov, ich celkový počet sa odhaduje na cca 500 000," informuje oficiálna stránka discgolf.sk.

Druhý ročník Majstrovstiev Slovenska v Discgolfe pre deti sa uskutoční 14. októbra 2018 v priestoroch parku na Dilongovej ulici. O majstrovský titul budú bojovať deti v kategóriách do 6 a do 8 rokov.

Turnaj začne o 15:00 hod., bezplatná registrácia je možná na mieste.

“Majstrovstvá v Hlohovci v týchto vekových kategóriách stavajú na dlhoročnej tradícii discgolfových krúžkoch v našich materských školách,” uviedol Martin Chalány, organizátor podujatia a dodal: “Podujatia sa môže zúčastniť ktokoľvek. V prípade voľnej kapacity si môžu tento šport nesúťažne vyskúšať aj ostatní záujemcovia.”

Foto: Jaroslav Čačala

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM