Erik Bojničan Kultúra

Máj nabitý skvelými filmami: PROGRAM hlohoveckého kina na celý mesiac!

Aj v máji sa majú milovníci filmov na čo tešiť. V Hlohoveckom kine Úsmev sa chystajú filmové pecky, klubáče ale aj rozprávky ktoré vás pohltia.

Ilustračný obrázok k článku Máj nabitý skvelými filmami: PROGRAM hlohoveckého kina na celý mesiac!
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

V tieni žien

Nedeľa 1. máj o 19:00

Pierre a Manon natáčajú nízkorozpočtové dokumenty a žijú z rôznych pomocných prac. Keď sa Pierre stretne s mladou Elisabeth, stanú sa z nich milenci. Pierre nechce opustiť Manon. Túži vlastniť obe ženy. No Elisabeth však zistí, že Manon má milenca. Pierre sa s týmto vedomím vracia k Manon ― žene, ktorú naozaj miluje. Prosí Manon, aby sa k nemu vrátila, a na Elisabeth zabudla.

Ja Olga Hepnarová – FK URANIA 1919

Štvrtok 5. máj o 19:00

Film je príbehom mladej ženy, ktorá v roku 1973 nasadla do nákladného auta a v centre Prahy zabila 8 ľudí. Svoj čin považovala za akt pomsty spoločnosti, ktorá jej podľa nej celý život ubližovala, a v roku 1975 bola ako posledná žena na území Československa popravená. Snímok je existenciálnou drámou Olgy Hepnarovej, je príbehom osamelého človeka svojvoľne bojujúceho proti väčšinovej spoločnosti. Je to príbeh, ktorý vyústi v tragédiu a nemá víťaza ani porazeného.

Cesta hore

Piatok 6. máj o 20:00

Najúspešnejší český dokumentárny film roku 2015, ktorý rozpráva príbeh o tvrdohlavosti, o zdolávaní vlastných a obecne ľudských limitov, ale tiež o kompromisoch a cene, ktorá sa platí za mimoriadne osobné výkony. Radek si ako prvý Čech a len pätnásty človek na svete splnil horolezecký sen a celkom unikátne za prítomnosti kamery vystúpil na poslednú z najvyšších hôr sveta K2, ktorá mu chýbala do tzv. Koruny Himalájí. Film sa tak pre diváka stáva mimoriadnou príležitosťou absolvovať spoločne s Radkom a jeho horolezeckými priateľmi Miškou a Trávou strastiplnú cestu na osemtisícový vrchol a stať sa na malú chvíľu doslova súčasťou expedície.

Mimoni – Detské predstavenie

Sobota 7. máj o 17:00

Deti, zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo vlastne ti žltučkí a k zjedeniu roztomilí Mimoni dobrovoľne slúžia Gruovi, zloduchovi s veľkým Z? Odpoveď Vám prináša animovaná komédia Mimoni, ktorá z nich konečne a zaslúžene robí hlavné postavy ich vlastného príbeh. Tak nezabudnite si prísť pozrieť animovanú rodinnú komédiu na ktorú ste predsa čakali!!!

Fakjú pán profesor 2

Sobota 7. máj o 19:00

Byť úspešným lupičom vyžaduje mať pevné nervy. A ešte k tomu ste i učiteľom na strednej, tak potrebujete nervy ako špagáty a vražednú bezohľadnosť. Vďaka tomu pri školskej tabuli uspel i bývalý zločinec a samozvaný učiteľ Zeki v tejto bláznivej školskej komédii. A teraz je všetkými milovaný kantor Zeki späť.

Cena slávy

Nedeľa 8. máj o 19:00

Eddy má štyridsať a práve ho pustili z väzenia. Okrem toho, že patrí do skupiny drobných „zlodejíčkov“ nie je ničím zaujímavý. Jeho kamarát Osman býva v karavane, má múdru sedemročnú dcéru, ženu v nemocnici a žiadne peniaze, ktorými by rodinu zabezpečil. Keď Eddy v televízii uvidí reportáž o smrti Charlie Chaplina, dostane brilantný nápad, ako vyriešiť neradostné vyhliadky všetkých zúčastnených. Ale otázka je, či únos Chaplinovej rakve nie je až príliš geniálny na to, aby ho pochopil i niekto iný.

Boj – FK URANIA 1919

Štvrtok 12. máj o 20:00

Majster tichého napätia – režisér Tobias Lindholm predstavuje ďalšiu pôsobivú drámu, ktorá si hneď po premiérovom uvedení na festivalu v Benátkach vyslúžila mimoriadne ovácie, korunované nomináciou na Oscara za najlepší cudzojazyčný film.

Láska v oblakoch

Piatok 13. máj o 19:00

Antonio je právnik a práve nastupuje na let z New Yorku do Paríža. Do toho istého lietadla nastupuje i Julie, ktorá letí do Paríža za svojím snúbencom. Je tomu tri roky od doby, kedy Antonio zlomil Julii srdce… A teraz sa stretávajú. Obaja sú v jednom lietadle, na susediacich sedadlách. A budú mať viac ako šesť hodín letu na to, aby si povedali všetko doposiaľ nepovedané.

Snehová kráľovná 2 – Detské predstavenie

Sobota 14. máj o 17:00

Je tu pokračovanie úspešnej animovanej rozprávky Snehová kráľovná, v ktorom vašich obľúbených hrdinov čaká nová hrozba z ľadu a snehu… Gerde sa s pomocou škriatka Orma podarilo poraziť Snehovú kráľovnú a vyslobodiť bračeka Kaya. Ostatným škriatkom sa zapáčila sloboda, ktorú dovtedy nepoznali a Orm sa stal ich hrdinom a vzorom. Z ľadu a snehu však povstali nové temné sily, ktorým dokáže čeliť len po boku svojich verných priateľov.

Smrť v labyrinte

Sobota 14. máj o 19:00

Píše sa rok 1962. Oslnivý americký pár, charizmatický Chester Mac Farland (Viggo Mortensen) a jeho príťažlivá mladšia manželka Colette (Kirsten Dunstová) sa na svojej ceste po Európe zastaví v Aténach. Pri návšteve Akropole sa zoznámia s Rydalem (Oscar Isaac), mladým, grécky hovoriacim Američanom, ktorý pracuje ako sprievodca, a pritom využíva naivné turistky. Rydal je okúzlený Colletinou krásou a samozrejme Chesterovým bohatstvom a sofistikovanosťou, a preto sa nebráni pozvaniu na večeru. Avšak Mac Farlandovi nie sú tým, čím sa na prvý pohľad zdajú byť. Nuž teda poďme pátrať čo všetko nás v tomto filme čaká.

Otcovia a dcéry

Nedeľa 15. máj o 19:00

Jack sa musí po tragickej smrti svojej manželky sám postarať o ich päťročnú dcérku Katie. Jack je slávny spisovateľ, držiteľ Pulitzerovej ceny, ktorý trpí depresiami a duševnými poruchami. Po smrti ženy zvádza boj nie len sám so sebou, ale i s výchovou Katie. O 25 rokov neskôr. V dospelosti Katie žije so svojim priateľom Cameronem na Manhattane. Ich vzťah sa stretá s problémami. Amanda bojuje s vnútornými démonmi, ktorí ju prenasledujú od jej problematického detstva.

Naša malá sestra – FK URANIA 1919

Štvrtok 19. máj o 20:00

Tri sestry žijú spoločne vo veľkom dome v meste Kamakura. Keď ich otec, ktorý od rodiny odišiel pred 15 rokmi, zomrie, cestujú na pohreb, kde spoznávajú svoju plachou nevlastnú sestru. Ich návrh, aby išla žít spoločne s nimi, dospievajúcu Suzu s nadšením príjme. A tak začína obdobie sladkých i horkastých dobrodružstiev…

Stratení v Mníchove

Piatok 20. máj o 19:00

Sir „P", 90. ročný papagáj šedý, ktorý kedysi patril Edouardu Daladierovi, sa na pozvanie riaditeľa Francúzskeho kultúrneho inštitútu ocitne v roku 2008 v Prahe ako živá relikvia z dôb Mníchovskej dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasom dodnes opakuje niektoré dôležité vety jeho prehlásení. Papagája za dramatických okolností unesie český novinár Pavel a na základe papagájových kontroverzných citácií Daladiera rozpúta medzinárodný politický škandál.

Ovečka Shaun vo filme

Sobota 21. máj o 17:00

Život na farme je nekonečná nuda. Každý deň plynie v rovnakom rytme. Ovečka Shaun musí poslúchať a robiť čo farmár nariadi. No i plánovať sa musí vedieť. Každý plán sa môže zvrtnúť! Shaun a ďalšie ovce prídu s mazaným trikom ako farmára uspať. Skáču stále dokola cez ohradu. Farmár počíta, počíta a počíta svoje ovečky, až zaspí. Á zábava – či problémy môžu začať.

The program: Pád legendy

Sobota 21. máj o 19:00

Tento filmový príbeh mapuje vzrušujúci príbeh cyklistickej kariéry Lance Armstronga na prelome tisícročia. Športovec zápasí s rakovinou a keď on i jeho americkí kolegovia v cyklistike dominujú a mení tento predtým európsky šport na svetový fenomén. Po celkom siedmych víťazstvách na Tour de France Lance Armstrong odchádza do športového dôchodku ako jeden z najväčších športových hrdinov našej.

Farebný piesok

Nedeľa 22. máj o 19:00

Ladislav Kaboš niekoľko rokov sledoval Ľubu El Malahegovú, Slovenku, ktorá sa kvôli láske odsťahovala do Líbye a konvertovala na islam. 20 rokov pracovala ako zdravotná sestra v Misurate, no keď v roku 2011 prišla vojna, jej životné poslanie zachraňovať ľudí dostalo nový rozmer. Farby piesku sú svedectvom o vojne a o tom, ako vojna núti ľudí opustiť ich domovy.

Poklad – FK URANIA 1919

Štvrtok 26. máj o 20:00

Komorná komédia s jemne sarkastickým humorom a prekvapivým koncom. Je to veľmi priamočiary príbeh bez komplikovaných zvratov. Jeho jednoduchá stavba, založená na pozorne pripravených, postupne gradujúcich dialógoch, s načasovaním a autentickými hereckými prejavmi nesie odkaz tvorivej skupiny Forman-Passer-Papoušek ze šesťdesiatich ro­kov.

Steve Jobs

Piatok 27. máj o 19:00

Životopisná filmová dráma, ktorá sa odohráva počas vyhrotených momentov pred začatím kľúčových Jobsových prezentácií, ktoré menili dejiny, a to nielen počítačové. Prvýkrát Jobsa stretávame v polovici osemdesiatych rokov, kedy na trh uviedol Macintosh. Od prvých minút utvrdzuje divákov v tom, že legendy o jeho asociálnosti a neznesiteľnosti neklamali. Je to monštrum, ktoré šikanuje svojich podriadených za neplnenie nesplniteľných príkazov.

Uuups! Archa je fuč…

Sobota 28. máj o 17:00

Je koniec sveta! Blíži sa obrovská povodeň. Tvorečkovia Dejv a jeho syn Finík, dvaja malí Raťafáci, sa dostali na Noemovu archu na poslednú chvíľu za pomocou Grumpíkov Líšky a jej dcéry Ley. Keď však archa odchádza, Finík a Lea na nej omylom nie sú. Pravé dobrodružstvo tak pre nich iba začína. Pri hľadaní cesty späť na archu budú musieť spoločne premôcť nie len zlých nepriateľov, ale tiež nájsť nových kamarátov a uvedomiť si, na čom v živote skutočne záleží.

Bod Zlomu

Sobota 28. máj o 19:00

Mladý agent FBI (Utah) v utajení inflitruje zlodejský gang, ktorého členovia sa vyžívajú v extrémnych športoch. Žijú s totálne uvoľneným prístupom k životu. … i k zákonom. Ten jediný zákon, ktorý sú ochotní rešpektovať, je zemská gravitácia. Skupina nepozná žiadne limity a práve ďaleko za hranicami bežných obmedzenia a pod vedením charizmatického vodcu Bohdiho vykonáva nevídané a veľmi prepracované zločiny. Utah postupne získava informácie aj dôveru a sympatie Bohdiho a celého gangu. Zároveň ale začína pochybovať o svojich oficiálnych povinnostiach. Je čím ďalej viac pohltený opojným a nespútaným životným štýlom, kde je hlavným krédom sloboda a adrenalín.

Para nad riekou

Nedeľa 29. máj o 19:00

Ako para, ktorá sa nečujne objavuje a zasa mizne nad tečúcou riekou, je prchavý život každého človeka a najmä umelca. Pominuteľnosť jeho slávy je kľúčovou témou dokumentu, ktorý nazerá na životy troch zostarnutých džezmenov-kolegov: trubkára Laca Decziho, saxofonistu Ľubomíra Tamaškoviča a kontrabasistu Jána Jankejeho, ktorí kedysi emigrovali z Československa okupovaného Sovietmi na Západ, kde zažiarili po boku renomovaných svetových hudobníkov. Rozjímavosť a melancholické ladenie snímky, sa snaží postihnúť opar slávy tesne pred rozplynutím.

Môže vás zaujímať:

História kina v našom meste: Viete, na čo chodili Hlohovčania pred viac ako 100 rokmi?

Zdroj: Kino Úsmev Hlohovec

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM