BTW Správy Samospráva

Mestská rada v Hlohovci je po viac ako roku znovu funkčná

Rada nepracovala od mája 2019, odkedy zasadnutie tohto poradného orgánu nezvolal primátor Miroslav Kollár.

Ilustračný obrázok k článku Mestská rada v Hlohovci je po viac ako roku znovu funkčná
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Miroslav Kollár hodnotil zloženie mestskej rady ako v rozpore so zákonom, pretože mala o jedného člena viac.Situácia sa vyriešila, keď na piatkovom zasadnutí mestské zastupiteľstvo odvolalo jej člena Andreja Müllera na jeho žiadosť.

Podľa počtu poslancov prislúcha mestu Hlohovec päťčlenná mestská rada. Tá bola po voľbách ustanovená, problém nastal na začiatku roka 2019, keď primátor za svojho druhého zástupcu vymenoval poslanca Petra Dvorana.Ten sa zároveň v zmysle zákona automaticky stal aj členom mestskej rady, a tak bolo jedného jej doterajšieho člena potrebné odvolať.

Poslanecký klub, ktorý stojí v opozícii voči vedeniu mesta a má v zastupiteľstve väčšinu, sa tým na zastupiteľstve odmietol zaoberať. „Do momentu, kým nebude vami spôsobený stav uvedený do súladu so zákonom, nemôžem zasadnutia zvolávať,“ povedal pred rokom poslancom primátor s tým, že jej rozhodnutia by boli spochybniteľné.

Teraz je Kollár pripravený mestskú radu zvolať hneď ako bude stav v súlade so zákonom.

Müller vo svojom vystúpení uviedol, že v jeho záujme je, aby sa spolupráca poslaneckého zboru s primátorom ‚pohla‘, fungovanie mestskej rady vidí pre mesto ako dôležité, a preto sa rozhodol pre tento krok. Členmi mestskej rady sú aktuálne prvý a druhý zástupca primátora Miloslav Drgoň a Peter Dvoran a poslanci Eva Kovalčíková, Ivan Baranovič a Juraj Frýdecký.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM