Erik Bojničan Samospráva

Mestská školská rada si zvolila predsedu: Kto jej bude šéfovať najbližšie štyri roky?

Mestská školská rada má za sebou prvé zasadnutie v novom funkčnom období. Okrem iného si členovia zvolili aj predsedu a podpredsedu. Pozrite sa, kto bude rade šéfovať najbližšie štyri roky.

Ilustračný obrázok k článku Mestská školská rada si zvolila predsedu: Kto jej bude šéfovať najbližšie štyri roky?
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Po tom čo Mestská školská rada pôsobiaca ostatné štyri roky ukončila svoje pôdobenie sa v novom zložená stretli členovia na svojom ustanovujúcom zasadnutí. Ako informovala referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy Zuzana Hrinková Siebenstichová, v novom funkčnom období zvolila predsedníčku, ktorou je Jana Klimeková. Zasadnutie sa podľa radnice konalo v stredu 3. júna 2015 na Mestskom úrade v Hlohovci.

„Mestská školská rada (MŠR) volí predsedu a podpredsedu zo svojich členov v tajnom hlasovaní. Podľa štatútu, predsedu MŠR volia členovia rady školy nadpolovičnou väčšinou hlasov všetkých členov rady. Po dvoch dvojkolových hlasovaniach členov rady v tajných voľbách boli známe mená predsedu a podpredsedu,“ informovala referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy.

Dôveru nadpolovičnej väčšiny členov pri voľbe predsedu podľa informácií z mesta získala Jana Klimeková, vedúca oddelenia spoločenských vecí MsÚ. Predseda mestskej školskej rady je štatutárnym orgánom, ktorý riadi činnosť rady a koná v jej mene. Rozhoduje o všetkých záležitostiach rady, ak nie sú zákonom, štatútom vyhradené do pôsobnosti iných orgánov.

Ako ďalej informovala Hrinková Siebenstichiová, funkciu podpredsedníčky bude na najbližšie štyri roky zastávať aj novozvolená podpredsedníčka Lucia Kováčová, riaditeľka Centra voľného času Dúha.

„V druhej časti zasadnutia oboznámila nová predsedníčka J. Klimeková prítomných členov o novom návrhu Štatútu MŠR, ktorý bude schvaľovať rada na budúcom rokovaní.Na ustanovujúcom zasadnutí MŠR bol predstavený aj plán činnosti rady na najbližší rok,“ uzavrela referentka pre komunikáciu a vonkajšie vzťahy.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM