Správy Samospráva

Mestský úrad otvára brány vysokoškolákom: Ponúka im trojmesačnú stáž

Vysokoškoláci sa môžu prihlásiť na trojmesačnú stáž na Mestskom úrade v Hlohovci. Na výber majú šesť odborov.

Ilustračný obrázok k článku Mestský úrad otvára brány vysokoškolákom: Ponúka im trojmesačnú stáž
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Na mesiace apríl až jún tohto roka ponúka vysokoškolským študentom mesto Hlohovec opäť stáž na šiestich svojich odboroch. Je určený študentom so záujmom spolupodieľať sa na chode mestského úradu a získať praktické skúsenosti v agende mestskej samosprávy.

Záujemcovia sa môžu podľa hovorkyne mesta Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej prihlásiť do piatka (19. 3.).

Získajú prax

„Už tradične má o stážistu záujem odbor stratégie, kde sa uchádzač zoznámi s procesom prípravy, realizácie a implementácie projektov. Spolupráci je otvorený aj odbor komunikácie a vonkajších vzťahov. Nádejní novinári sa môžu podieľať na tvorbe obsahu mestských novín. Priestor realizovať sa dostane aj grafik,“ uviedla hovorkyňa.

Príležitosť získať praktické skúsenosti je pripravená aj pre budúcich právnikov na odbore právnom a klientskych služieb. Na odbore spoločenských služieb ich čaká práca v sociálnej oblasti, odbor výstavby zas pootvorí dvere do oblasti stavebného poriadku.

Bez platu

„Aj v aktuálnej sezóne platí, že stáž nie je honorovaná, no prináša študentom iné cenné benefity v podobe skúseností, ktoré môžu zúročiť v ďalšej kariére,“ dodala.

Mestské kultúrne centrum v Hlohovci v rámci stážového programu ponúka priestor pre študentov, ktorí majú ambíciu získať zručnosti v kultúrnej či divadelnej produkcii, alebo pre tých, ktorí sa venujú grafickému dizajnu. Informácie o ponúkaných voľných miestach sú na stránke www.hlohovec.sk/staze.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM