Marcel Mojžiš Krimi

Minister vnútra na mieste tragédie: Autobus nebol v kolízii s iným vozidlom!

Autobus s deťmi, ktorý dnes havaroval na diaľnici D1, nebol podľa ministra vnútra v kolízii s inými vozidlom. Robert Kaliňák to potvrdil na mieste nehody, podľa neho to vyplýva zo svedeckých výpovedí. Pri tragédii zomreli štyri deti.

Ilustračný obrázok k článku Minister vnútra na mieste tragédie: Autobus nebol v kolízii s iným vozidlom!
Zdroj: TASR

V autobuse bolo 32 ľudí – 29 študentov, dve učiteľky a vodič. „Autobus zišiel z cesty a pri obhliadke stôp, ktoré zanechal na svahu, vodič sa pravdepodobne snažil dostať naspäť na cestu a na pomerne prudkom svahu došlo k prevráteniu vozidla,“ povedal pre televíziu TA3 Kaliňák. Vonkajšia obhliadka autobusu podľa neho technickú chybu neukázala, no vylúčiť sa nedá ani mikrospánok vodiča.

„Ako sa ten autobus prevrhol, tak niektorí zo študentov zostali pod autobusom, takže nebolo možné ich oživiť,“ uviedol Kaliňák. Do bratislavskej Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou boli prevezené vrtuľníkom dve deti. Podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej utrpeli zlomeniny, tržné rany, otras mozgu, no ich životy nie sú ohrozené. V nemocnici v Piešťanoch skončilo šesť detí s ľahšími poraneniami, dve z nich tam zostanú na pozorovanie. Do trnavskej nemocnice previezli 17 detí a dve učiteľky, jedna z nich utrpela ťažšie zranenie, dodala Zvolenská.

Hlásenie o nehode dostali záchranári podľa slov Kaliňáka o 15.50 h. Ako ďalej uviedol, vodič je v rukách polície a utrpel minimálne zranenia. Trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová informovala, že všetci rodičia detí, ktoré sa v autobuse nachádzali, dostanú presné informácie na riaditeľstve Policajného zboru, Kollárova 31 v Trnave alebo telefonicky čísle 0908 724 865.

Zábery z tragickej nehody na diaľnici D1
15
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM