Správy

Most do Hlohovca je v havarijnom stave: Museli ho okamžite UZAVRIEŤ!

Cez most už neprejdú vodiči osobnej ani nákladnej prepravy, chodci ani cyklisti. Pre jeho kritický stav ho museli okamžite uzavrieť.

Ilustračný obrázok k článku Most do Hlohovca je v havarijnom stave: Museli ho okamžite UZAVRIEŤ!
16
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Pre kritický stav je od stredy 30. marca 14.00 h uzavretý most ponad rieku Váh do Hlohovca. Nedostanú sa cezeň vodiči osobnej ani nákladnej prepravy, chodci ani cyklisti. Informovala o tom polícia v Trnave po stredajšom stretnutí zainteresovaných strán.

Havarijný stav podľa polície definitívne potvrdila posledná diagnostika. „Dnes sa dopravná polícia zúčastnila stretnutia, na základe ktorého došli zúčastnení k záveru, že mostný objekt je potrebný s okamžitou platnosťou uzavrieť pre všetkých, bez výnimky,“ uvádza polícia.

Začnú skôr

Plánované opravy po Veľkej noci sa podľa polície začnú takmer o mesiac skôr. „Viac ako 300-metrov dlhý most je hlavnou prístupovou cestou do Hlohovca. Ide o dôležité tranzitné miesto v regióne, prepája Trnavský kraj s Nitrianskym. Most bol na základe stavebno-technického stavu zaradený do 6. stupňa. V prípade najhoršieho siedmeho stupňa dochádza k uzávierke mosta,“ konštatuje krajská polícia v Trnave.

Obchádzkové trasy

Do osadenia dočasného dopravného značenia budú vodičov usmerňovať policajné hliadky. Šoféri budú musieť využiť na presun obchádzkové trasy.

Osobné autá do 3,5 tony sa do Hlohovca dostanú cez obce Sereď, Šintava, Dvorníky a Bojničky. Obchádzka pre osobné autá a nákladné s celkovou hmotnosťou do 12 ton povedie cez mesto Piešťany cez Krajinský most. Pre nákladnú prepravu je obchádzka po diaľnici D1, na diaľnicu R1 križovatka Šoporňa, Šintava, Dvorníky a diaľnici D1 križovatka Lúka nad Váhom, Moravany n/Váhom a Banka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

STAV MOSTU V HLOHOVCI JE KRITICKÝ: ODDNES 3️⃣0️⃣.3️⃣. OD 1️⃣4️⃣.0️⃣0️⃣ H ‼️ MOST PRE VŠETKÝCH UZAVRETÝ ‼️ Dnes sa...

Posted by Polícia SR - Trnavský kraj on Wednesday, March 30, 2022
Uzavretý most do Hlohovca
16
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM