Klaudia Goncalves Krimi Správy

Na Michalskej ulici zadržala polícia muža: V aute prevážal takmer 300 dávok drogy

Trnavskí policajti zadržali v Hlohovci na Michalskej ulici muža, ktorý prevážal v aute takmer 300 dávok pervitínu.

Ilustračný obrázok k článku Na Michalskej ulici zadržala polícia muža: V aute prevážal takmer 300 dávok drogy
3
Galéria
Zdroj: KR PZ Trnava

V minulosti za drogy právoplatne odsúdený Radovan (35), si dlho život na slobode neužil a opäť ho zlákali drogy.

„Tridsaťpäťročného Radovana prekvapili kriminalisti minulú stredu, 6. 11. na Michalskej ulici v Hlohovci,“ informovali trnavskí policajti na sociálnej sieti.

„Policajti získali súhlas na vykonanie prehliadky auta a vo dverách Škode Octávie našli päť plastových vreciek, injekčnú striekačku a papierovú skladačku s obsahom hnedej kryštalickej látky. Podľa predbežnej expertízy mal pri sebe na predaj minimálne 299 jednotlivých dávok,“ informuje trnavská polícia na Facebooku.

„Vyšetrovateľ Radovana obvinil za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a podal návrh na jeho väzobné stíhanie,“ informovala trnavská polícia.

Súd návrhu vyšetrovateľa vyhovel, obvinený bude až do rozhodnutie súdu vo vyšetrovacej väzbe. Za predaj a recidívu mu teraz hrozí prísnejšia sadzba, a to na 10 až 15 rokov.

„Metamfetamín alebo ľudovo nazývaný aj pervitín, péčko, piko, perník, pedro patrí na Slovensku stále medzi najčastejšie predávané drogy, s ktorými začínajú experimentovať deti a mládež už na základných školách. Polícia preto apeluje na širokú verejnosť a rodiny, aby aj tejto téme venovali dostatočnú pozornosť a nepodceňovali prevenciu. Je lepšie hovoriť o rizikách skôr ako potom riešiť následky. …aj tieto drogy mal niekto kúpiť a užiť,“ apeluje polícia na potrebu prevencie.

Na Michalskej ulici zadržala polícia muža: V aute prevážal takmer 300 dávok drog
3
Galéria
Zdroj: KR PZ Trnava
Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM