Klaudia Goncalves Správy Samospráva

Na stretnutie s primátorom prišla takmer stovka Hlohovčanov: Témou bola aj doprava

V kine Úsmev sa konala verejná diskusia primátora mesta Miroslava Kollára so zástupcami verejnosti. Na pretrase bola doprava, šport i kultúra.

Ilustračný obrázok k článku Na stretnutie s primátorom prišla takmer stovka Hlohovčanov: Témou bola aj doprava
Zdroj: Dnes24.sk

Primátor mesta Miroslav Kollár na stretnutí s občanmi v kine Úsmev dňa 13. júna 2019 predostrel plány samosprávy v troch dôležitých oblastiach: Doprava, kultúra a športová infraštruktúra.

Dnes sa pozrieme bližšie na tému dopravy.

Na tému dopravnej situácie v Hlohovci bol najdiskutovanejším bodom most cez rieku Váh, ktorý bol zaradený do siedmej kategórie – skupiny mostov vyžadujúcich si okamžitú opravu.

Dynamický pilier vyžaduje neodkladnú opravu

„V súčasnosti TTSK dokončuje projektovú dokumentáciu, realizácia opravy piliera by mala začať v roku 2020,“ uviedol Kollár. „V 2. fáze opráv ( v roku 2021) by mali prísť na rad chodníky, resp. ich rozšírenie na šírku 1,75 m, čo poskytne dostatok priestoru aj pre cyklistov,“ dodal primátor.

Zmenou prejdú i križovatky

Cieľom chystaných úprav je zvýšiť dopravnú priepustnosť hlavného ťahu mestom, zmenou si prejde všetkých päť križovatiek pred mostom i za mostom. Najväčšiu úpravu budú vyžadovať dva kruhové objazdy v meste a kruhový objazd pri tescu, namiesto „kruháčov“ by mala byť osadená svetelná signalizácia. „Náklady prestavbu 3 križovatiek (dva kruhové objazdy a Tesco) sú odhadované na 3 milióny eur,“ informoval Kollár.

Vylúčia nákladnú dopravu

Od 1. polovice júla je na moste naplánované úplné vylúčenie nákladnej dopravy nad 12 ton, kamióny budú musieť využívať obchádzkové trasy. O výluke sme informovali v predchádzajúcom článku. „Výnimku budú tvoriť autobusy, smetiarske vozidlá a vozidlá správy a údržby ciest,“ dodal Kollár.

Lávka cez rieku nebude

Viacerí občania sa zaujímali o možnosť vybudovania lávky pre peších a cyklistov zo šulekovskej strany Váhu k poliklinike, o ktorej sa diskutovalo ešte v roku 2016. Zatiaľ to však vyzerá tak, že samospráva má v tejto veci zviazané ruky, keďže na predmetné pozemky sú vydané povolenia na Vodné dielo Sereď. Mesto v čase uzávierky mosta uvažuje o spustení služby „bikesharingu“ – možnosti zapožičania si mestského bicykla a pred odstávkou aj úpravu povrchu hrádze od Tesca k železničnému mos­tu.

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM