Zuzana Jakubičková Kultúra

Víkendový program kina Úsmev s video ukážkami

Môžeme sa tešiť na srbský, mládeži neprístupný film Clip alebo francúzsku dobrodružnú Gombíkovú vojnu.

Ilustračný obrázok k článku Víkendový program kina Úsmev s video ukážkami
Zdroj: Dnes24.sk

Clip

štvrtok 14. februára o 20:oo h
Dráma / Erotický
Srbsko, 2012, 100 min
Vstupné : 2,oo € Uvádza ASFK Pozor! MP od 18 r.

Film nám zachytáva príbeh 16 ročnej Jasny, ktorá sa snaží definovať svoje miesto vo svete dospelých – stojí na úplnej hrane toho, čo o dnešných tinedžeroch chceme vedieť. Medzi divákmi sa veľmi rýchlo rozkríklo, že je to vlastne porno-film. No nie je to tak. Sexuálne explicitné scény majú vo filme svoje miesto a aj váhu.

Marie Kroye

piatok 15. februára o 18:00 a 20:00 h
Životopisný / Dráma
Dánsko / Švédsko, 100 min.
Vstupné : 2,oo € Uvádza FILM EUROPE MP od 15 r.

Príbeh maliarky Marie Kroyer, považovanej začiatkom 20. storočia za najkrajšiu ženu v Dánsku. Dráma ženy, vydatej za mentálne chorého maliara P. S. Kroyera, ktorá sa zmieta medzi rolami manželky, matky a kreatívnej umelkyne. Na dovolenke vo Švédsku spozná skladateľa Huga Alfvéna a bezhlavo sa zamiluje.

Happy Feet 2

sobota 16., nedeľa 17. februára o 16:00 h
Animovaný / Komédia / Rodinný / Hudobný
Austrália, 2011, 95 min
Vstupné : 2,oo € Uvádza CONTINENTAL MP

V rozprávke Happy Feet 2 sa vraciame sa do Antarktídy, kde si tučniak Mumble pekne nažíva so svojou rodinkou: partnerkou Gloriou i synáčikom Erikom. No Mumble sa trošku trápi, pretože Erik asi nezdedil gény po tatkovi a stepovanie mu nejde ľahko od nohy. A potom už idú problémy rad za radom: Erik ujde a do údolia sa prirúti obrovský ľadovec, kvôli ktorému prichádzajú tučniaky o prístup k potrave. To už si vyžaduje osobné zanietenie tatka a syna, prekonanie strachu či predsudkov a odhodlanie spojiť všetky zvieratká.

Gombíková vojna

nedeľa 17. februára o 18:00, 20:00 h
Dobrodružný
Francúzsko, 2011, 100 min
Vstupné : 2,3o € Uvádza CONTINENTAL MP od 12 r.

Je marec 1944. Zatiaľ čo krajinou otriasajú udalosti druhej svetovej vojny, v malej francúzskej dedinke v ústraní sa hrajú na vojnu deti, pretože tu spolu odjakživa nemilosrdne zápasia dve susedné dediny – Longeverne a Velrans. Lenže tentokrát naberie ich vojna nečakaný spád – všetkým zajatcom sú z oblečenia odtrhnuté všetky gombíky, takže odchádzajú obnažení, porazení a potupení. Spor dostane od tejto chvíle názov „gombíková vojna“ a zvíťazí v ňom dedina, ktorá získa viac gombíkov.

Program kina, 14.2.2013
3
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM