Klaudia Goncalves Kultúra Rôzne Správy

Na zámku ožijú legendy: Divadelníci predstavia príbeh Erdődyho potomka

Počas druhej augustovej soboty sa zámok Hlohovec vráti do obdobia, kedy ho vlastnil gróf Jozef Erdődy. V zámockej knižnici odohrajú divadelníci Príbeh umlčaného potomka.

Ilustračný obrázok k článku Na zámku ožijú legendy: Divadelníci predstavia príbeh Erdődyho potomka
Foto: Klaudia Goncalves

Zaujímajú vás časy dávno minulé a máte radi pútavé legendy, ktoré sa viažu na lokálnu históriu? Ak ste odpovedali kladne, už tento víkend sa chystá podujatie práve pre vás.

V sobotu, 10. augusta sa zámok Hlohovec vráti do obdobia, kedy ho vlastnil gróf Jozef Erdődy. Podľa legendy so svojou manželkou Alžbetou Mayerovou nemohol mať deti a údajne sa pod obrovským platanom v zámockej záhrade tajne stretával so svojou slúžkou.

„Nech teda po rokoch padajúce dažďové kvapky a udierajúce hromy otvoria rokmi zamlčaný príbeh. Príbeh zo zámockej záhrady, plný lásky, šumu listov platana a otvoreného srdca, príbeh umlčaného potomka,“ pozývajú divadelníci na predstavenie v zámockej knižnici.

Predstavenie bude mať 2 vstupy, o 19:30 a 21:00 hod., každý vstup trvá 70 minút. Na jednom predstavení sa môže zúčastniť najviac 80 osôb, preto sa odporúča urobiť si rezerváciu v Informačnom centre na Námestí sv. Michala alebo na tel. č. 0902 339 312 ( do piatku 16:00 hod.)

Vstupné: 5 Eur

Foto: Ilustračné

Zdroj: hlohovec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM