Erik Bojničan Samospráva

Najmladší hlohovecký poslanec Juraj Šiška (30): Máme krásne mesto. Bohužiaľ zaspalo, treba ho nakopnúť!

Juraj Šiška (30) uspel v komunálnych voľbách do hlohovského parlamentu ako najmladší zo všetkých 23 poslancov. V rozhovore pre náš portál prezradil, aké mal priority pred zvolením a aj svoje dojmy po prvom zasadnutí zastupiteľstva.

Ilustračný obrázok k článku Najmladší hlohovecký poslanec Juraj Šiška (30): Máme krásne mesto. Bohužiaľ zaspalo, treba ho nakopnúť!
Zdroj: Dnes24.sk

Čo vás viedlo ku kandidatúre?

Zmena. Moje aktivity a život v meste ma prinútili aby som sa začal aktivovať v tomto meste pre zmenu. Poslanci a štruktúra v tomto meste nikam nenapredovali tak sme sa rozhodli s kamarátmi že budeme kandidovať za poslancov msz a podarilo sa. 

Čím si myslíte, že ste voličov zaujali?

Asi reálnejším prístupom a hlavne ľudia už majú dosť starej garnitúry ktorá sa zabývala v meste a mysleli si že tu zostanú bez práce až dôchodku  ako nevravím že nič nespravili to by som klamal ale chce to už vzduch aby sa mesto inam uberala. Totiž za tých v priemere 20 rokov pôsobenia v tomto meste nepochopili že mesto je jedná veľká firma o ktorú sa treba starať a hlavne ju posúvať dopredu a nie stagnovať. Mame krásne mesto ale bohužiaľ zaspalo a dúfam že sa nám ho podarí znovu oživiť a nakopnúť aby fungovalo.

Očakávali ste, že zopakujete skvelý výsledok z pred štyroch ro­kov aj v takej silnej konkurencii?

Veril som si a bolo to aj vysvedčenie za uplynulé 4 roky práce v msz. Nevravím že sme vyriešili dopravu,zames­tnanosť čo trápi dosť občanov ale aspoň sme poukázali na nezmyselné projekty ktoré si mesto nemôže dovoliť a nevzkriesili by ho ale naopak doplatilo by na to dosť po finančnej stránke… Máme tu problémy s vodu, padajú nám pamiatky na hlavu, pánska záhrada degeneruje. Treba sa k tomu postaviť reálne a zadať si systém a ciele.

Aké ste mali pred voľbami priority?

Prioritou č 1 bolo správať sa tak a robiť tak aby som sa vedel pozrieť ľudom do očí aj keby ma zvolili aj nezvolili za poslanca msz. Priorita č 2: dokázať ľudom že to myslíme vážne a nebudem len do počtu v msz. Priorita č3 bolo makať, lebo byť poslancom nieje len isť si sadnúť na msz a to je všetko aj keď v minulom volebnom období ma niektorí kolegovia z poslaneckého kôra považovali za mladého fagana ktorý im liezol na nervy lebo som nezávislý a povedal som vždy to čo som si myslel a bola pravda, než hovoriť a hlasovať tak ako keby som nesvojprávny.

Pamätáte sa aké pocity ste mali pred svojim prvým zasadnutím v minulom volebnom období? Líšili sa od tých, ktoré ste mali v tom prvom teraz?

Moje pocity pri vstupe do kultúrneho domu kde sa konalo zahájujúce msz boli divoké. Mladý neskúsený človek medzi ľuďmi čo riadia mesto ale zvládol som to a postupne sa oťukal. V druhom volebnom období to bolo aj ľahšie ale pocit zodpovednosti sa zvýšil o 150% a hlavne očakávanie ľudí je veliké lebo sme dostali podporu a nádej pohnúť s mestom dopredu.

Ste poslancom už druhý krát, no stále ste najmladším. Je niekto od koho v zastupiteľstve chcete čerpať skúsenosti?

Čerpať skúsenosti budem od všetkých lebo nikto tam neovládame všetky problematiky a musím sa stále učiť niečo nové lebo ani žiaden z nás sme sa nenarodili dokonalí.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM