Aktualizované Erik Bojničan Rôzne

Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto hlohovecké školy sa umiestnili najlepšie!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a ktoré hlohovecké sa umiestnili v rebríčkoch najlepšie?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto hlohovecké školy sa umiestnili najlepšie!
Zdroj: TASR

Portál Ineko.sk uverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. „Na portál sme doplnili viaceré aktuálne údaje – napr. za mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov ministerstva školstva), nezamestnanosť absolventov stredných škôl, Štátnu školskú inšpekciu, prijímacie konanie na vysoké školy či využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) pri vyučovaní,“ uvádza Ineko.

Týmto doplnením údajov inštitút nadväzuje na „letnú“ aktualizáciu, kedy bola doplnená prvá časť údajov za rok 2015 (výsledky Testovania 9 a externej časti maturít). „Vďaka aktuálnemu doplneniu vyššie uvedených údajov sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2015 (využíva údaje za obdobie rokov 2012 až 2015). Každá škola tak získala nové hodnotenie,“ píše ďalej Ineko.

Naj školy na Slovensku podľa Ineka

A teraz už k samotným rebríčkom. V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a košické Gymnázium na Poštovej 9.

Najlepšie hodnotené hlohovecké školy

Zo základných škôl sa najvyššie, na 11. priečke umiestnila Základná škola sv. Jozefa, na 20. mieste figuruje Základná škola Podzámska a 29. priečka patrí Základnej škole A. Felcána.

Prejdime na stredné odborné školy. Na 7. mieste v rebríčku Trnavského kraja svieti Obchodná akadémia na Tehelnej ulici

A čo gymnázia? To hlohovecké, Gymnázium Ivana Kupca sa umiestnilo na 5. priečke v Trnavskom kraji.

Zdroj: Ineko.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM