Erik Bojničan Kultúra

Najúspešnejšia akcia hlohoveckého občianskeho združenia: Tieto karikatúry z celého sveta dostali aj porotcov

Občianske združenie z Hlohovca má za sebou veľmi úspešný rok. V Hlohovci sa konala súťaž s celosvetovou účasťou. Pozrite si obrázky, ktoré porotcov oslovili najviac.

Ilustračný obrázok k článku Najúspešnejšia akcia hlohoveckého občianskeho združenia: Tieto karikatúry z celého sveta dostali aj porotcov
Zdroj: Dnes24.sk

Ex libris ad personam Hlohovec (ELAP) je občianskym združením, ktorého ciele sú napríklad: rozvoj, ochrana a prezentácia historických, duchovných a kultúrnych hodnôt, činnosť v oblasti vzdelávania a výchovy detí, mládeže i dospelých alebo organizovanie rôznych súťažných a kultúrnych podujatí.

Nosným podujatím za uplynulý rok bola medzinárodná súťaž v kreslenom humore s názvom Fraštacký tŕň. Jubilejný desiaty ročník súťaže pritiahol pozornosť účastníkov z celého sveta.

Okrem súťažiach z Európy (Anglicko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Grécko, či Litva) sa so svojimi prácami prihlásili aj karikaturisti z poriadne exotických krajín akými určite sú: Argentína, Čína, Indonézia, Irán, Mexiko, Turecko, USA, Uzbegistan alebo Turecko.

Konkurencia bola veľká a porota mala z čoho vyberať. Nakoniec sa z Prvého miesta tešil Doru Axinte z Rumunska. Ocenenými boli aj Musa Gumus z tureckého Istambulu, či Jovan Prokopljiević zo Srbska. Práve z posledných dvoch krajín prijali pozvánku na vernisáž významný hostia, ktorí prebrali ceny. Z tureckého veľvyslanectva prišiel prvý radca Cüneyt Yavuzcan a zo Srbska prišiel veľvyslanec Šani Dermaku ktorý zároveň výstavu slávnostne otvoril.

Mnohé akcie pod patronátom Ex libris ad personam sa uskutočnia aj v tomto roku. Medzi najvýznamnejšie patrí súťaž Ex Libris.

Foto: Mitra Azadi (Archív ELAP)

Pozrite si karikatúry z 10. ročníka Fraštacký tŕň v Hlohovci.
14
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM