Klaudia Goncalves Krimi Správy

Naučte deti jazdiť bezpečne: Na priechode v Hlohovci zachytilo auto kolobežkárku

Polícia informovala o dopravnej nehode, pri ktorej auto zachytilo na priechode pre chodcov v Hlohovci desaťročné dievča na kolobežke.

Ilustračný obrázok k článku Naučte deti jazdiť bezpečne: Na priechode v Hlohovci zachytilo auto kolobežkárku
4
Galéria
Zdroj: KR PZ Trnava

Dopravní policajti mali plné ruky práce. Boli privolaní k nehode, pri ktorej auto zachytilo 10-ročné dievča jazdiace na kolobežke.

„Dievča sa pohybovalo po chodníku v meste Hlohovec po Ulici SNP. Pravdepodobne náhle a bez zastavenia vbehlo na priechod pre chodcov, do jazdnej dráhy prichádzajúcemu Seatu Alhambra,“ informovala hovorkyňa KR PZ Trnava Martina Kredatusová

Podľa slov polície už vodič auta, napriek snahe, kontaktu s kolobežkárkou nedokázal zabrániť. „Dievčatko po náraze spadlo na zem, našťastie, podľa vyjadrenia lekárov, neutrpelo pri nehode žiadne zranenia,“ dodáva Martina Kredatusová, trnavská krajská policajná hovorkyňa.

Aj tento prípad svedčí o tom, že rodičia musia svojim deťom neustále prízvukovať zásady bezpečnosti na ceste.

„Kolobežkár sa v tomto ponímaní považuje za chodca. Pre deti by malo byť samozrejmosťou vstupovať na cestu, až keď sa presvedčia, že môžu z obidvoch strán bezpečne prejsť,“ uviedla hovorkyňa Kredatusová.

„Rodičia by trasu do školy mali absolvovať spolu s dieťaťom a naučiť ho, ako prísť bezpečne. Poukázať na všetky nástrahy, ktoré môžu dieťa cestou do školy postretnúť,“ apeluje na rodičov krajská policajná hovorkyňa a dodáva: „Deti radi jazdia na kolobežke. Naučte ich jazdiť bezpečne.“

Naučte deti jazdiť bezpečne: Na priechode v Hlohovci zachytilo auto kolobežkárku
4
Galéria
Zdroj: KR PZ Trnava
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM