Krimi Správy

Nehoda na diaľnici D1: Prejazdný je stále len jeden pruh, FOTO a VIDEO

Polícia naďalej vyšetruje príčiny a okolnosti nehody, ktorá v pondelok 29. júla zablokovala na niekoľko hodín dopravu na diaľnici D1 pri Červeníku. Upozorňuje vodičov, že najmä v smere na Piešťany je stále prejazdný iba jeden jazdný pruh.

Zdroj: Dnes24.sk

„Pri jazde uvedeným úsekom žiadame vodičov, aby zvýšili opatrnosť a zbytočne nevytvárali kolízne situácie,“ vyzvala vodičov hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Ku kolízii troch vozidiel došlo v pondelok krátko po 14.00 h, približne 500 metrov od križovatky na Hlohovec na diaľnici D1 v smere na Trnavu. Vodič auta Fiat Ducato, ktorý išiel za kamiónom v pravom jazdnom pruhu, chcel pravdepodobne predísť kamión a v ľavom jazdnom pruhu si nevšimol prichádzajúci Peugeot 406.

Vodič kamióna s rakúskym evidenčným číslom sa pokúsil zareagovať na vzniknutú situáciu, ale vzhľadom na plne naložený náklad ho vynieslo do stredových betónových zvodidiel, ktoré prerazil. V opačnom smere na Piešťany došlo vzápätí k zrážke s ďalšími vozidlami, opísala priebeh nehody Linkešová.

Pri nehode utrpeli vážnejšie zranenia 16-ročná spolujazdkyňa, 43-ročná žena a vodič kamióna. Všetky zranené osoby previezli do okolitých nemocníc. Polícia pri nehode alkohol u vodičov nezistila. Materiálne škody boli predbežne odhadnuté na 40 000 eur. „Pri nehode bola poškodená aj palivová nádrž, z ktorej vytieklo niekoľko litrov nafty do okolia. Tieto škody zatiaľ vyčíslené neboli,“ uviedla Linkešová.

Dopravná nehoda na D1 pri Červeníku
15
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM